Mp2

Kde nahlásit taxislužbu?

Jezdím asi 4 měsíce s jednou taxislužbou.
Ta mw asi 15 vozidel a 3 stanoviště ve městech. Je tl rozristlá taxislužba po celé ČR.
Opravdu profesionlní…

Má to ale velký háček..
Kromě pěti řidičů na HPP mají asi 45 brigádníků, kteří jezd dvanáctky..
A to z toho důvodu, že někteř brigádnci jezdí jako idioti, neum řadit a … No zkrátka jezd za 90 na hodinu…
Problém se ale lbjevil, když jsem s nimi nahodil řeč…

Dozvěděl jsem se v půl šesté ráno, že řidič brigadnik mě má jako posledního zákaznka… Že jezdí dvanáctky…
A že předtm byl 12 hodin ve svojí práci!!! Tam dělá 3–4 dny v týdnu a potom řídí 12 hodin taxík…
Je to neskutečná prasárna…
Řekl jsem, ať to otočí, že zavolam jiného a že mu ani nezaplatím. Že tohle nejde…
Proč to dělá, at se zabije, ale neriskuje životy jinych…

Kam to mám hlásit?
Je tam nekolik takovych řidičů… Nevim jmena, ale vim, kde pracují mimo taxislužbu…

A co na to říkáte vy ostatní?

Takže princezno… Jelikož na netu je normalní si tykat… :)

Borec mi řekne, že byl 12 hodin ve fabrice, kde se vyrabi tlumiče do aut (tafy u Pardubic)…
A po 12 hodinach monotonni prace jde střidat sveho kolegu v taxislužbě… Tam nikdo nejezdi na živnost, jen brigoši a zaměstnanci…
Frajer stál asi hodinu u nádraží, do té doby v patek vecer do soboty rano jezdil…
Hodinu byl v polospánku unavenej jako prase… A pak veze 40 km posedniho zakazníka…

To není bonzování, to je hazard se živitem druhejch lidí…
Kdyby ti tam jela manželka, kdyby ti před nehodou volala, že jede s frajerem, co 24 hodin pracuje a předtim spal 4 hodiny…
Až se ti tohle stane, tak prosím nebonzuj, je to česká vlastnost… Hezky všechno zapři a přihlížej tomu… To je taky česká vlastnost, držet tlamu a koukat jak nékdo podvádí druhý nebo riskuje zivoty druhych pro 90 korun na hodinu…

To sem teda taxislužbé zkazil kšefty, princezno, když stály 4 jejich auta u nádraží kolik hodin… A on mé vezl 1 kilometr s CNGčkem…
A neboj, nevystoupil jsem, nechal ksem se odvezt zpátky a zaplatil jsem cestu řidiči, ktery ve 4 ráno prisel do prace…

Nejlepší odpověď
Palpatine

S části souhlasím s miroslavem a s částí s tebou. Ale taky nechápu, když jsi tak nespokojen s taxi službou, proč nejezdíš MHD? Je to levnější a nikdo tě tam okrádat o peníze nebude.

Další odpovědi
miroslav.bk

Co na to rikam?
Ze je prasarna:

  1. zavolat si TAXI a pak ho poslat pryc, nezaplatit (co spalena nafta/benzin? – to ridic bude muset zaplatit ze sveho, promarneny cas = potencialni usly zisk – nejen ze ridic musi zaplatit spalene palivo za cestu pro tebe (podle netikety je normalni si na Internetu tykat) a zpet, ale jeste behem toho casu mohl mit jinou, placenou zakazku, takze ho timto pripravis o penize
  2. bonzovat – ja vim, „hlasit se to musi“. Typicky ceske. :(

Chapu, ze po praci jit jezdit asi nezni uplne idealne, ale jak vis jak moc ten clovek je unaveny? Kde jezdit TESNE po praci? A vubec, vis ze 12ka v taxiku numusi vubec znamenat 12 hodin za volantem? Take muze najezdit par hodin cisteho casu a mezi tim cekat na staflu a „odpocivat“ (proto se take casto delaji 24ky – behem te doby si klidne odskocis domu a jsi na telefonu, nebo stojis na staflu a cekas na zakazku, zavres oci..neni to o 24hod. rizeni). To ten pripad stavi uplne do jineho svetla, ze? Pak takove hlaseni, neni uplne fer..

  1. Pokud „neumi jezdit“ (zminovane razeni apod., nahlasil bych nespokojenost s ridicem jeho sefovi/na dispecink).

Samozrejme, pokud ale vis jiste ze ridi unaveny – je to viditelne – a ohrozuje tak sebe i jine osoby (ostatni lidi, zakazniky..) je v zajmu vsech to nahlasit. Kam, to si nejsem uplne jisty, ale zacal bych opet, jako v predeslem pripade, u zamestnavatele.

_____
Edit:

„A po 12 hodinach monotonni prace jde střidat sveho kolegu v taxislužbě… Frajer stál asi hodinu u nádraží, do té doby v patek vecer do soboty ranojezdil…
Hodinu byl v polospánku unavenej jako prase“.

Tak pokud je to opravdu takhle, tak to uz opravdu neni moc koser, to uznavam.

elkon

Živnostenský úřad.

ivzez

Neměl byste věřit všemu, co Vám kdo řekne. Člověk, který
skončil dvanáctihodinovou směnu ve fabrice, je tak unavený,
že by další „dvanáctku“ (byť jen v taxi) nezvládl.

Jste-li si těmi informacemi (já jim nevěřím, myslím si, že Vás
někdo „tahal za nohu“) jste jist, obraťte se na inspektorát práce
a živnostenský odbor města, v němž taxislužba podniká.

A určitě by to zajímalo i toho zaměstnavatele mimo taxislužbu,
protože neodpočatý zaměstnanec by mohl ohrožovat nejen sebe,
ale i své kolegy.

Pokud bych se někam chtěla obrátit já, zavolala bych na dispečink
pro ověření informací. Nevěřím totiž ani tomu, že by vedení taxislužby
něco takového připustilo.

___

Poznámka: Na netu není normální si tykat → to dělají jenom
ignoranti, kteří zaspali dobu a neuvědomují si, že dnešní internet
už nejsou jen uživatelé z okruhu lidí, s nimiž se osobně znají.

Edison

Miroslav.bk: Hele, tobě je možná fuk, že jednou zabijou Tebe, nebo někoho jiného. Ale nikdo není povinen nechat se zabít jen proto, že někdo jiný nedodrží přestávky v práci. Zkomat objektivní stupeň únavy nikdo nemusí. Od toho jsou poměrně striktně stanoveny ty přestávky, aby to nebylo potřeba.

ivzez

Já si myslím, že to není možné.
Že si někdo z tazatele utahoval → tohle by žádný dispečink taxislužby netoleroval. Vedení je jasné, že řidiči musí být odpočatí, taxislužby nemohou riskovat zdraví a životy nejen pasažérů.

jáára

V Kayabě se dělaj 8mičky, ne? I když jsem tam zažil ve zkušebce 3× změnu směnnosti. Je to tam opičárna, ale žádná velká dřina.