vivatisCZ

Kde koupit opičku kapucína?

Zdravím, o koupě opičky kapucína uvažujeme doma už nejméně půlroku. Nakonec když jsme zařídili byt a všechno potřebné, nám chybí to hlavní, opice! :D
Většinou najdu inzeráty, kde je ta nabídka psaná jako by to psal google překladač a za směšnou cenu třeba i 3 000 tisíce Kč. Což mi smrdí podvodem.
Opravdu už netuším kde ji najít, projeli jsme celý google a seznam, ale stále nic. :(

Nejlepší odpověď
gecco

  1. zajdi si do ZOO, kde je chovají a ´popovídej´ si s ošetřovatelem o náročnosti a podmínkách chovu – zjistíš, velmi pravděpodobně, že opici do bytu vlastně nechceš
  2. pokud tě 1 neodradí, zajdi si na nejbližší Veterinární správu (musíš mít předem povolen chov) a zjisti si podmínky, které bys musel ty jako chovatel splňovat – opět zjistíš, velmi pravděpodobně, že opici do bytu vlastně nechceš
  3. inzeráty nabízející opice za pár tisíc Kč jsou poměrně dlouho známým podvodem – na koupi malpy kapucínské si nachystej několik tisíc, ale $

Pokud tě předchozí informace neodradí(ily), přeju úspěšný chov.
;-
Doplňuji:
A info přímo od chovatelů (pravda, ne „kapucínek“) – http://www.ta­marin.sk/ …
😉

Další odpovědi
Drap

V prve řadě si musíš také zajistit povolení k chovu od Veterinární správy. Problém je, že tito tvorové nejsou tak lehce k sehnání. Pokud by jsi chtěl přivézt mimo EU, je třeba počítat s karanténou a její úhradou. 13000 je beze sporu podvod. Jinak to ani být nemůže.

zjentek

jestli jsou problémy s kapucínem, tak zkus tamarína ;)
https://www.go­ogle.cz/search?q=ta­mar%C3%ADn&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=-tPMVIfCA9LqaMvRgfAN

anonym

Ahoj,ten chov Malp ti opravdu nedoporučuji .
Ledaže byste odklidili vše, co by se mohlo rozbít a to asi nikdo z vás nepodstoupí.Opice nebudou nikdy tak domestikované, jako např. psi nebo kočky. Vždy si zachovají svoji přirozenost, která spočívá v jejich instinktivním chování.
Je to jako dítě,musíš tomu věnovat spoustu času,více jak pejskovi či kočce.
cena se pohybje okolo 15000Kč

http://www.roz­hlas.cz/zpravy/pri­roda/_zprava/chov-opic-by-si-mel-kazdy-rozmyslet-jsou-nevyzpytatelne-a-neboji-se-zautocit--1104510

repetelka

Opici nebrat! Jednou mě u známých kousla malpa, vzpomínám na to při každém pohledu na zjizvenou ruku.