autacek

Jak náročné je chovat doma opičku?

Nejlepší odpověď
dubraro

Velice náročné. Opice je sociální tvor, vyžaduje neustálou pozornost. Kromě toho jsou opice velice šikovné a zničí cokoliv.

Zdroj: http://www.chov­zvirat.cz/cla­nek/575-chov-opice-v-domacnosti/

Další odpovědi
Drap

Velmi náročné. Musíš mít k tomu i povolení.

Kepler

Řekl bych že ano. Ani ne tak kvůli krmení, jako spíš kvůli te spoušti, co by mohla opica nadělat. Stačí i temperamentní kocour, viděl jsem jak z nábytku shazoval květináče, trhal záclony a potahy…

zjentek

S opicí to bude podobné jako s drzým děckem, tzv. smradem, jako maj třeba tady sousedi. Jenže drzé děcko si sám vychováš, zatímco u opice za to nemůžeš, ta je prostě taková, je to opice. A o to je to horší, když seš třeba klidné povahy a „smrady“ nemusíš, jako třeba já toho sousedovic. Zaměřil bych se na vlastní charakterové vlastnosti, než bych jako petku zvolil právě opici. Miluješ chaos a bordel? Pak opice je správná volba!

Taky záleží na velikosti. Já to v klidu „dávám“ tak do čtyř škopků, po osmém už je to ale náročné.

Vím, o čem píši- v čínském horoskopu figuruji jako opice.

dr.luha

Velká spotřeba pamprsek…

Kapucín

Dobrý den,
pokud zvažujete koupě opičky, měli by jste si nejdříve zvážit, zda se jejich chovem chcete opravdu zabývat, či je to jen chvilková mánie, protože jste někde viděli krásnou, roztomilou, ochočenou opičku. Opice jsou velice sociální, pokud si ji chcete pořídit jako domácího mazlíčka, tak doporučuji si pořídit rovnou 2 opičky, aby ta jedna nebyla sama. Protože pokud se opičce nebudete věnovat, bude strádat a v mnoha případech se začne sebepoškozovat. Avšak nejde si pořídit opičku jako psa či kočku.. Pro jejich chov musíte být zaregistrovaní v systému CITES a musíte mít i krajské povolení. Hlavně si uvědomte, že taková opička se dožije klidně 20ti let pokud se o ni dobře staráte a dáváte ji vše potřebné. Tudíž, až Vás opička omrzí, tak ji nebudete moc dát do žádné zoo, jelikož tam budou mít již své kolonie a dospělou opičku by ostatní opice mohli umlátit či ji jakkoliv ublížit.. Tudíž pokud si pořídíte opičku, máte ji doopravdy jako dítě a člena rodiny. Pokud však lpíte na koupi opičky doporučuji se zaměřit na malé drápkaté opičky, např. na Kosmany.