kaolin

Kde koupit nádobu na ohřev vody pro maringotku?

kde koupit nádobu na ohřev vody pro maringotku?Zatím použivám na kamnech zavařovací hrnec a tento má malý obsah na to co od něj vyžaduji.Obyčejný sud na 100 –200 l má bohužel malou trvanlivost a brzo by mi odešel.ohřev elektřinou nebo plynem nepřipadá v úvahu

Nejlepší odpověď
Kepler

Na to je nejvhodnější ohřívač typu BRUTAR na pevná paliva, mivají objem okolo 70 l a stojí bohužel okolo 10 litrů.
https://www.zbo­zi.cz/hledani/?q=bru­tar#utm_source=se­arch.seznam.cz&ut­m_medium=hint&ut­m_content=pro­ducts-opesBB&utm_ab=nu­ll&utm_term=bru­tar

Další odpovědi
aliendrone

No, existují i bojlery s kombinovaným ohřevem (elektrika+te­plovodní zdroj) – např. http://www.topeni-koupelny.cz/drazice-kombinovany-ohrivac-okc-80 v zimě, když topíš se vyhřívají výměníkem od kotle/kamen, v létě (když je vedro na padnutí) abys nemusel topit běží na elektriku.

(S trochou snahy a šikovnosti to jde zbastlit ze staršího bojleru – pokud má nerezovou nádobu, u ocelosmaltu se to nevyplatí, s keramikou je to zase dost náročné)