Pájo

Kde je podle Vás hranice mezi ostrými nadávkami a vulgarismy?

Nejlepší odpověď
led

Hranica je až mikroskopicky tenká. Aj pri týchto výrazoch záleží od spôsobu, mieste a dôvodu vyjadrenia. Jej čiara nie je rovná, ale kľukatá.
spisovný výraz „hovno“ môže byť:
1 – námet na umelecké dielo (Vrchlický)
2 – pomenovanie
3 – nadávka
4 – vulgarizmus
všetko záleží od uhla pohľadu

Další odpovědi
rosinka

Vulgarita je zjednodušování a někdo se tak vyjadřuje pořád, aniž tuší, že je vlastně vulgární. Např., i sváča namísto svačiny je vulgární. Takže ostré nadávky kolikrát nemusí být vulgární. Řeknu-li někomu,že je debil, vlastně se vyjadřuji správně,podle medicíny.

Ještě bych přidala, že vulgární je spíše o jakési lacinosti, než o slovech. Proto se stává,že opravdová dáma může říct sprosté slovo a vulgárně nepůsobí. Kdežto někdo sprostě mluvit nemusí a vulgárnost neschová.