Kelt

Kde je asi chyba? Proč mi to nenačítá kartu?

Mám tablet a v něm 256 GB kartu. Dříve jsem si všechno přenášel z počítače do tabletu pomocí kabelu, ale nejde to. Zkoušel jsem dát kartu přímo do počítače, ale nenačítá mi. Jiná karta se mi načte. Není to zamklé, jako by tam ta karta nebyla. Kde je asi chyba? Děkuji.

Odpovědi
cochee

Pravděpodobně minimálně jedno z obou zařízení nepodporuje velikost 256GB. Je tam rozdíl mezi kartami SDHC a SDXC, starší čtečky nemusí umět se standardem SDXC pracovat. SDHC se vyráběly nebo vyrábějí do velikosti 32 GB, SDXC začínají na 64 GB – tam je ta hranice. Pokud podporují obě, může být ještě problém ve formátování karty – zkus naformátovat kartu tu i onde.

elkon

Stává se běžně, že některé karty nefungují ve všech zařízeních. Už jsem se s tím také setkal. Třeba v mobilu. V jednom fungovala a v druhém se nenačetla. Flešku použít nelze?

Justin1

Pokud se počítač dokáže připojit k wifině a tablet má Android, můžeš do tabletu nainstalovat aplikaci „WiFi FTP Server“ a na tabletu si zprovoznit FTP server (neboli eftýpko), ke kterému se můžeš připojit z počítače pomocí nějakého FTP klienta za předpokladu, že tablet i počítač jsou připojené ke stejné wifině nebo pokud se počítač připojí k wifině vytvářené tabletem (pokud to tablet umí).