Dianaaaaa

Kde bydlet?

Dnešní doba je opravdu těžká pro nás mladé lidi. Já a přítel se musíme co nejdříve rozhodnout, jak to udělat s bydlením. Budeme spolu už 6 let, oba jsme dostudovali a našli pracovní místo v Praze. Jinde se sehnat nedalo. Navíc jsem musela jít mimo obor protože v oboru hrůza a vůbec nezáleží že mám VŠ. Tak si s přítelem dohromady vyděláme tak 32000 Kč. Zatím bydlíme u rodičů přítele, ale vztahy začínají být už trochu napjaté a hlavně si chceme vyzkoušet spolu žít. A teď nevíme.

Máme možnost bydlet 16 km od města přítelových rodičů ve starším domě po přítelových prarodičích, který si opravíme. Před 30 lety byl komplet renovován, takže by to zas tak velké úpravy nebyly. Problém je v dojíždění do Prahy. Doteď jsme jezdili autobusem každé ráno z města kde bydlí přítelovi rodiče i tak to bylo dost náročné. Vesnička, kde baráček stojí, je sice Praze trochu blíže, ale i tak je to na min. hodinu cesty – asi 80 km (nemáme to přesně spočítané), navíc autem, protože autobus vesničkou nejezdí. Ta je sice blízko dálnice asi 5 km, ale stejně se toho trochu bojíme. Když jsme počítali tak to vyjde cca 9000 Kč za měsíc jenom za dojíždění.

Když bychom šli naopak do pronájmu bytu v Praze, tak to finančně vychází stejně neli hůř, pokud bychom se nespokojili s 1+kk ale chtěli aspon 2+kk. Vůbec nevíme jak se rozhodnout. Trápí to hlavně mně, protože už chci od rodičů co nejdříve pryč. Matka přítele mně nenechá nic udělat, uvařit, uklidit max. náš pokoj. Připadám si jak další dítě do domácnosti, ona nás tak bere. Také se bojím, že když se odstěhujeme do baráku blízko rodičů, že nám budou jeho rodiče stále „za zadkem“ a radit a dirigovat. Zase jsme ale baráček vždycky chtěli. ☹ Přemýšleli jsme i o novostavbě u Prahy ale na hypotéku si opravdu netroufáme a našetřeno moc nemáme.

Co byste si vybrali vy na našem místě? Opravdu nevím, co má větší výhody. Dojíždění, komfort v baráku, velká zahrada nebo bydlet v místě, ale „hečmat“ se v garsonce?

Nejlepší odpověď
kropitko

A co ten barák po prarodičích prodat a koupit něco co bude blíž???

Pokud by to nešlo,tak ten baráček i s tím dojížděním,bude asi lepší. Časem se můžete třeba pokusit sehnat nějakou práci v místě bydliště,,,i když(­dnes je to s prací těžké) ☹

Další odpovědi
FOG

Tezko radit.Musite se rozhodnout sami,ale nejdrive bych ja po mych zkusenostech,zkusil asi tu garsonku,pokud Vam ten baracek nejak zatim „neutece“ a zjistite ,jestli muzete spolu zit i v tech malych prostorach.Proste zkouska na zivot. Sami se vsemi problemy a ve stisnenem miste,to ukaze Vase slabiny,ci prednosti ve vztahu a budete videt,/nekomu staci par dni,nekdo potrebuje par let/,jestli jste si „souzeni“,tedy jestli Vam to bude v zivote „klapat“ a pak se muzete rozhodnout dale,mezitim setrit,takze mozna hypoteka nebo oprava baracku na vesnici.
Zacit investovat do neceho,kdyz jeste nevite ,jestli chcete byt spolu se mi zda riskantni.
Plus bydleni s rodici ? NE ,NE.
Tez jsem se spalil a prikladam rozpad meho manzelstvi,sa­mozrejme krome chyb nas obou i teto variante.Nakonec jsem skoncil az za „velkou louzi“. Good luck.
PS:Bydleni v blizkosti rodicu ma sve vyhody,ale ma to sve uskali.Kazdy by rad pomohl v dobre vuli,ale bohuzel jsme jenom lidi a musime si to vse vychytat sami a poucit se ,kde se spalime.Rozumni lide si najdou „mantinely“,kde mohou a kde ne a pak to snad funguje i mezi generaci.
Doplňuji:
Na jine otazce Kropitko, se jedna zena skoro uz vdava a pritom se zamilovala do kolegy na pracovisti.Zivot proste nekdy tropi hlouposti.