Avatar uživatele
nyjono

Kde „bezpečně“ archivovat digi fofografie? A z jakého dúvodu tam?

Pro šťouraly, vím, že kdyby náááhodou nastal konec světa, o foto přijít mohu.

Zajímavá 0 před 2133 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Jinde, prosím doporuč kde

Zkombinoval bych externí disk s flashkou. Jedno z toho dříve či později selže, takže máš alespoň jistotu, že jedné věci z nich to zůstane. Pak doporučuji opět zazálohovat na další disk/flashku. S paměťovými kartami mám špatnou zkušenost a u webových uložišť člověk nikdy neví kdy mu fotky smažou třeba kvůli neaktivitě účtu atd.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Jinde, prosím doporuč kde

Kterýkoli cloud. Nehrozí, že by selhal, nehrozí ztráta či krádež.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mzm

Jinde, prosím doporuč kde

Cloud asi nebude zadarmo, ale jakási jistota tam je. Taky záleží na kvalitě připojení.
Pak není úplně jedno, jestli těch fotek máte 100 GB nebo 10 TB.
Osobně mám fotky doma na disku, vedle toho kopii na externím disku a ještě jednu kopii v práci na disku.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Edison

MZM: Google 15GB, ostatní kolem 5–10GB zdarma. Profíci fotografové to mívaj tak, že na skydrive maj dokumenty a na google fotky. Jako profesionálové si navíc připlácejí za prostor (snadno to daj do nákladů). Pak jsou ještě další možnosti. Já si platím doménu a webprostor a k tomu mám majly a disk. Za to všechno do pětistovky ročně a lze si přikupovat…

před 2132 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Samozřejmostí je automatické zabezpečení a zálohování ze strany poskytovatele.

před 2132 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

Edison: kterýkoli cloud a nehrozí že by selhal? Sorry, ale to je veliká naivita… Kde jsou cloudy typu rapidshare a megaupload (nebo chceš namítat, že to nejsou cloudy)?

před 2132 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

To ale nejsou cloudy. To jsou jen úložiště. Cloudy fungujou poněkud jinak. Sorry, ale že by selhal google? iCloud? SkyDrive? A mnoho dalších… Ale neeee… Nemluvě o tom, že jsou zálohovaný… Já mám teda doma svůj, ale to má jedno zásadní riziko: Když vyhořím, nebo když tu krabku někdo ukradne, mám po hehe… Ale 16TB je 16TB… Krom toho mě to neživí.. Zaplať bůh. Naproti tomu ty veřejný cloudy používaj i profi fotografové a připlácej si za kapacity. Právě z důvodů spolehlivosti… Proč asi, žejo.

před 2132 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mzm

16TB fotek? Nechtělo by to trochu probrat? :)

před 2132 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

J8 nepsal 16TB fotek, ale 16TB prostor. 😁

před 2132 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mzm

Jo tááák. Tak to jo…

před 2124 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Elektronika