Kde a kdo je pako?

Nejlepší odpověď
led

Pako nie je choroba (zle zaradené)
Podľa wiki:
„Slovo pako není zcela jednoznačné a má několik různých významů :
obecně – nadávka, hanlivý slangový výraz (ve smyslu: nešika, nemotora, nevhodně se chovající člověk apod.)
v zoologii – pako (lama) – jiný výraz pro druh jihoamerické lamy (Lama pacos neboli Alpaka)
jiné významy – slovem pak nebo pako chovatelé skotu také někdy slangově označují velkou nádobu na mléko, součást vybavení kravína
Podobná slova – paky – lidově věci, krámy, svršky, osobní majetek – viz sousloví saky paky – frazeologizmus : Sbal si své saky paky!, Jaképak saky paky“

Další odpovědi
anonym

Jihoamerická lama – viz křížovky.

Děda Louda

Otázka si sama odpovídá: kdekdo je pako.

žolik

Pako se dá vysvětlit v mnoha spusoby/1:zvíře v ZOO,2:nadáv­ka,3:saky paky,záleží na výběru.

Zdroj: žolík