faty

Kde a jak mám zažádat o výživné na děti, když se s bývalým přítelem nedá nijak domluvit?

Nejlepší odpověď
gecco

Výživné – vrámci rozvodu, řeší soud.
Takže se domluv s advokátem, který tě případně bude zastupovat (nebo ti ´poradí´ úřednice sociálky).

Další odpovědi
Drap

Výživné může určit pouze soud. Obrátit se na příslušný soud. Zastupování v takovéto situaci právníkem by bylo nejlepším řešením.

carpediem

Pokud nemáš peníze na advokáta, což je nejrychlejší řešení, tak se obrať na OSPOD, tam ti pomohou sepsat návrh na výživné a vše ti vysvětlí.

O výživném rozhoduje soud na tvůj návrh.

Hykam

Zajdi na sociálku a tam ti poradí co a jak, přes soud je to na dlouho.

ivzez

Musíte podat žalobu, s jejímž sepsáním Vám pomůže
OSPOD, případně některá občanská poradna (obojí zdarma),
nebo advokát (tomu byste musela zaplatit).

bulík

Musíš žádat přes soud, i kdyby ti platil, výživné je lepší prohnat přes soud, určí výši a splatnost. Pokud není s ním komunikace hrozí neplacení. Se soudním rozhodnutím o výživném se můžeš pak i obrátit na exekutora, kdyby neplatil. To se pak jeden diví.