Niikii

Karel Hynek Mácha-požár v Litoměřicích

Ahoj na zítřejší den potřebuji vědět kde přesně hořelo v litoměřicích když tam běžel K.H. Mácha.On přece viděl z Radobýlu požár někde ve městě a běžel tam.Já potřebuji vědět kde to přesně bylo..:-( A na internetu nic nepíšou..nevíte?
Doplňuji:
Já vím,že to bylo v Litoměřicích někde ve městě,ale potřebuji konkrétní,uli­ci,místo.

Nejlepší odpověď
annas

Mácha spatřil požár v Litoměřicích, když pobýval v Radobýlu.

Požár stodol vypukl na předměstí (zhruba v místech dolní části dnešní Kocandy).

http://www.shscms­.cz/emapa/Ustec­ky-kraj/Litomerice/

Další odpovědi
hanulka11

V domě s bílou fasádou, který vyčnívá, Karel Hynek Mácha pracoval jako právní asistent u advokáta Durase,“ ukazuje na dům zhruba uprostřed Dlouhé ulice Karel Husák z Oblastního vlastivědného muzea v Litoměřicích, náš průvodce po místech bezprostředně spojených s básníkem. „Nalevo od křižovatky stály stodoly, které Mácha pomáhal hasit a za křižovatkou zájezdní hostinec Kocanda, kam chodil na jídlo, když měl peníze,“ zmiňuje Husák místa, o jejichž …

Zdroj: http://www.sed­micka.cz/usti-nad-labem-decin-teplice-litomerice/cla­nek?id=204672