Avatar uživatele
ReHu

Kapalina na rozmražení před.skla je stejného či podobného složení jako nemrznoucí kapalina do ostřikovačů?

Myslíte, že ji mohu do lahvičky na rozmražení skla po jejím spotřebování coby náhradu nalít? Díky.
Doplňuji:
Hlada – tek.stěrače asi vyzkouším. Jak přibližně dlouho na skle vydrží? A prosím, máš vyzkoušeného nějakého výrobce nebo dodavatele? Nebo v nich není větší rozdíl? Díky.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: ReHu

Zajímavá 0 před 4467 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Určitě. Použijte tu nejvíce koncentrovanou kapalinu do ostřikovačů ( co se běžně ředí, je na hodně nízké teploty).
Učinek bude úměrný tomu jak nejvíce koncentrovanou kapalinu použijete.

Můžete také použít neředěný denaturovaný líh s kapkou saponátu ( Jaru a pod.). Zde si ale cenově moc nepolepšíte, ale rozmrazovací účinek by měl být nejlepší. Čistý líh také můžete použít, ale lepší je ho po troškách vypít, zejména pokud to je slivovice !

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Ano, na sklo však někdy mívá větší koncentraci lihu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hlada

Můžete. Obojí jsou lihové přípravky, rozdíl je v množství lihu.
Víc než tyto kapaliny se mi osvědčil přípravek typu „tekuté stěrače“. Námraza se na skle nepřichytí.
Doplňuji:
Vyzkoušel jsem přípravek od dvou výrobců, obchodně Rain Off a Flash Off. V praxi jsem mezi nimi nanašel žádný rozdíl. Trochu pracná je první aplikace, protože se musí okno dobře odmastit, nanést přípravek, nechat několik hodin zaschnout a rozleštit. Ostřikovače vůbec nepoužívám, stěrače jen při popojíždění ve městě. Když se okno neomyje ostřikovačem nebo šamponem, tak to vydrží několik měsíců.

Upravil/a: Hlada

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Já raději přikryji okna. ty kapaliny okna jen obleptají.
Ale stejně bych ji do ostřikovačů nelil. na každém rohu je benzina, kde se nechá koupit pravá kapalina.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
samicek333

Odpověď sice přesně neznám, ale myslím, že je nesmysl něco rozmrazovat nemrznoucí kapalinou. Ta akorát nemůže zmrznout, nemůže něco odmrazit.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek