gnr54

Nemrznoucí směs

Poradíte mi někdo?Když mám ještě v autě nemrznoucí směs do mínus 30 stupňů a teď už je teplo,může to vadit mému autu? Nebo ji musím vypustit a dát raději vodu.

Nejlepší odpověď
kropitko

Nevadí,nevypou­štějte,na podzim se bude hodit,jen ji doplníte.
Doplňuji:
to mosoj,já měla na mysli anti-freeze

Další odpovědi
Miroslavst

Můžete ji doplnit letní směsí. Pouze destilovaná voda je sice z nouze dobrá, ale neodstraní tak dobře hmyz jako letní kapalina. Vylévat tu zimní je zbytečné. Před zimou však co nejvíce vyčerpejte tu letní a doplňte na požadovanou teplotu (-15 až –40°C) zimní.
Doplňuji:
No tak to jsem špatně pochopil. Nenapadlo mě, že se ptáte na chladící kapalinu. Ta se samozřejmě nevypouští. Pokud není únik, ani se nedoplňuje, ale pouze se kontroluje, ztda je při studeném motoru nejlépe mezi ryskami min a max. Pokud není, doplní se.

mosoj

Všichni odpovídájí a vůbec není jasné o jakou směs se jedná.
Takže chladicí směs v motoru se nemění podle roční doby. To je nesmysl.
V ostřikovačích také ne proč ? Klidně ji spotřebujte. Leda že by jste si ji schoval na příští zimu a ušetřil několik korun.

panenka

Potřebovat jí už nebudete můžete jí vypustit a nahradit destilovanou vodou.

člověk

jen jí tam nechte,mění se cca po třech letech,brání totiž korozi,která jinak v motoru může udělat problém,ta rez né směs

ReHu

Pokud myslíte vodu v chladiči, tak já ji nevypouštím a na podzim jen zkontroluju a popř.doplním. Ničemu to navadí, jen je práce navíc.
Pokud myslíte v ostřikovačích, tak ji vypotřebuji a na podzim dám new. Také ničemu nevadí.