Avatar uživatele
kodl67

Kam si sedáte v taxi, když jedete sami?

Jednou jsem nastoupil vedle řidiče,ale moc se netvářil…já od té doby jezdím vpravo vzadu.

Upravil/a: annas

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? marci1, sesednizkola před 2475 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Supercom

Obvykle si sedám dopředu, ale pokud nemám náladu se vybavovat, tak dozadu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
sesednizkola

Mám to stejně jak Supercom. Navíc sedat si dopředu jen tak je prý neslušné. Vždycky kdyz chci jet vepředu se zeptám „můžu si sednout dopředu?“. Nikdy nebyl problém. V Česku jsou na to asi taxikáři zvyklí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Vždycky dopředu, i když se to prý nemá. Když si s ním povídám, mám radši bezprostřední kontakt. Zatím ale žádný taxikář nebyl proti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

V západní EU, USA a pár jiných částech civilizovaného světa- vždy vzadu!
V ČR a RO je to vcelku jedno, nikoho nic netrápí.
Navíc, v těchto a podobných zemích je jízda taxi cenově prakticky neúnosná a kdyby taxikáři přišli o ty borce, co s nima jedou 10× denně po městě za 60kaček z hospy do hospy pod podmínkou sedu vpředu za účelem objímání řidiče, tak je to dnes oboustranně nevýhodná služba, takže českej taxidriver moc nehraje na bonton a klidně si tě vezme do kapsy, když na to přijde.

https://www.no­vinky.cz/krimi/443662-turistka-v-praze-zaplatila-za-ctrnact-kilometru-v-taxiku-pres-sest-tisic-korun.html

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Ještě jsem sama v taxíku nejela, ale sedla bych se dozadu. Sedat si v taxi dopředu vedle řidiče je „faux pas“. Řidič taxi sedí vpředu za volantem, zákazník vzadu. Řidič není náš kamarád (i když by mohl být). 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
klarisek50

Správně by se mělo sedat dozadu, šikmo k řidiči.. .(ne za něj) a už vůbec ne vedle něj.. :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
novaklen

Já si teda většinou sedám dozadu. Záleží to ale dost na situaci. Někdy se mi chce s taxikářem povídat, tak si klidně sednu dopředu. To se mi od té doby, co jezdím s https://taxikorta-ceskebudejovice.cz/ stává čím dál častěji. 🙂

před 1379 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek