ChristinaRos

Kam mám po dokončeni SŠ donést potvrzení o studiu z VŠ kvůli sociálnímu a zdravotnímu? Děkuji

Odpovědi
ivzez

Každý je povinen změny úřadům oznámit a doložit do 8 kalendářních dnů.

Stát za některé skupiny obyvatel (např. za studenty) hradí pouze zdravotní
pojištění, sociální pojištění nehradí za nikoho.

U zdravotní pojišťovny by Vás měla přihlásit „Vaše“ VŠ,
ale doporučuji si u zdravotní pojišťovny ověřit, jestli to škola
opravdu udělala, aby později nevznikly problémy.

Pokud byste chtěla, mohla byste dobrovolně přihlásit pouze k jedné části
sociálního pojištění → k pojištění důchodovému.

Drap

Sociální a zdravotní studentům platí stát.- Nemusíš nikam potvrzení nosit. Škola ví kdo u nich studuje.