ANJELIK97

Kam mám jít na vysokou, abych se uživil v budoucnosti?

Něco čeho je nedostatek (jako povolání).. nejsem moc chytrý, mám rád přírodu, sport. Ono mi je v podstatě úplně jedno co budu dělat, hlavně ať mi to vydělá. Nemyslím tím, že bych chtěl být doktor, právník, architekt apod.

Nejlepší odpověď
odik

Popravdě? Radši se vyuč a na VŠ kašli. Vysokoškoláků je fůra, zatímco řemeslnejch odborníků apod. je málo (stárnou a mladý nejsou).

A jakej obor? To si stejně musíš určit sám, pro co máš předpoklady a co tě bude bavit dělat. Z toho co tu píšeš se nedá doporučit nic.

Další odpovědi
anonym

Ani „vysoká“ ti nezajistí slušnou životní úroveň, když nebudeš pracovat se zájmem a chutí – v takovém případě totiž budeš v tom lepším případě placený špatně, v tom horším budeš nezaměstnaný.
Takže si vyber takový obor, který tě baví a v němž jsi dobrý.

arygnoc

tak tak, urobte si remeslo.

hoci aj niečo s prírodou – lesák, ošetrovateľ zvierat (nemusí to byť rovno u kráv, ale aj v zoo, obore, …), alebo so športom (masér, …).

ruky vás uživia skôr, ako titul.

vysokoškolákov nanič (i na nič) už je dosť.