sobol

Kálí vám puštěný papoušek na koberec?

Všiml jsem si, že dost z vás tu má papouška. Uvažuji o pořízení tak se chci zeptat jak moc vám „dělá“ když je mimo klec a kam, jestli na jedno místo, atd. Chtěl bych ho mít po většinu dne (kdy bych byl doma) puštěnýho.

Nejlepší odpověď
ten který je

Z koberce se dá trus snadno vyluxovat.Papouščí trus ztvrdne a jde to snadno pryč.Můžete vytvořit pro papouška také papouščí strom.Do velikého květináče vložíte silnější kmen ze stromku,okolo tohoto kmenu vložte čtyři bambusové tyčky a vše zasypte zeminou tak aby vše pevně drželo.Zeminu zasypte pískem který se prodává ve Zverimexu nebo tam kde prodávají potřeby pro papoušky.Toto vše spojte čerstvě nařezanými větvičkami,nejlépe z ovocného stromu a uvažte lýkovým motouzem.Zavěšte na větvičky různá zrcátka a hračky pro papoušky a uvidíte jak se to bude papouškovi líbit.Dávejte pozor při volně puštěném papouškovi na knihy – ty mají moc rádi. 🙂

Další odpovědi
atriplex

Papoušek nemá své oblíbené místo k vyprazdňování, jako třeba králík. Vylučovat bude kdekoliv, ovšem tam, kde bude mít oblíbené místo, tam těch exkrementů bude nejvíc. Např. pokud bude rád sedět na lustru, bude pod lustrem toho nejvíc. Pokud budete chtít mít papouška na volno po celý den, zapomeňte na kytky v místnosti (většina je pro papouška jedovatá) a větší druhy jsou také dost destruktivní (papír, dřevo, plast, textil toho moc nevydrží). Papoušek na volno = voliéra.