zjentek

K čemu všemu je možné využít skořápky vlašských ořechů?

Ořechové skořápky a jejich využití. Díky.

_-_-_-_-_-_-_-_-_

Keplere, perfektní, dík. To mám taky rád, když se zhasne v koupelně a ve vaně plavou svítící lodičky.

Tak budu muset dotaz ještě trošku doplnit, protože mám neblahé tušení, že mně tady někdo začne brzy vypisovat, jak se letos chystá na lepení advent. věnce tavnou pistolí a použije u toho i skořápky..

Váhal jsem, že bych dal otázku do kat. zdraví a tím více specifikoval, o co mně jde, jenže nevím…

Je mně líto skořápek. Do hnědý popelnice je nedám, to je jasný, my na Prajzské nejsme padlí na hlavy, abychom dávali něco zadara a biopopelnice máme při svozu prázdný. Na kompostu se nerozkládaj, to je naprd a v ohni špatně hoří a moc to nevoní. Tak mě napadlo, že je třeba trochu podrtím a ušiju si z nich polštář a peřinu, je jich fakt hodně a na ty lodičky taková spotřeba není, ale díky! ;)

Má někdo další nápad, jak „GENIÁLNĚ“ využít ořechových skořápek?

Nejlepší odpověď
marci1

Skořápky z ořechů lze použít jako odvar proti kašli nebo odvar na doplnění jódu:
https://jaktak­.cz/jak-vyuzit-skorapky-slupky-listi-z-vlasskych-orechu.html

Na myši platí skořápky:
https://www.i­receptar.cz/zah­rada/na-slimaky-plati-skorapky/

Lze je využít jako neškodné pískování.
https://obchod­.piskovacka.cz/drce­ne-orechove-skorapky/
🙂

Další odpovědi
Kepler

No, můžeš s nima hrát skořápky. Jinak jsem si z nich dělal lodičky, do kterých jsem dával kousek dortové svíčky. Čím víc hořících lodiček, tím líp. Ve vaně a ve tmě to vypadalo úžasně.

lilielilili

Když nevíte co s nimi, darujte je někomu kdo vědět bude… Školy, školky, dětské domovy, ..... Určitě jim to udělá radost