Kepler

K čemu slouží štíty vztyčované za startující stíhačkou na letadlové lodi?

Slyšel jsem názor, že odrážené proudy plynů pomáhají zrychlení stíhačky, jako by ji „postrkovaly“ vpřed.
Mně osobně se to nezdá. Nejde náhodou jen o odklonění proudu spalin, aby nenadělaly na lodi škodu?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Reaktivnímu motoru je „jedno“, jestli se plyny odrážejí nebo neodrážejí. Správná je varianta druhá.

Další odpovědi
mosoj

Samozřejmě, že jde o odstínění proudu spalin. On takový proud plynů z trysky dokáže sfouknout člověka s paluby! Těm neznámým, doporučuji studium zákonu akce a reakce. Jde hlavně o rychlost plynů.