dust8

K čemu slouží fotovoltaická elektrárna?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Běžně k tomu, k čemu slouží i jiné typy elektráren, tedy k výrobě el. energie. V Čechách je to komplikovanější, u nás slouží navíc k tomu, aby si NĚKTEŘÍ jejich zřizovatelé velmi snadno nahrabali hromadu prachů (z daní těch ostatních). Marginální vyjímkou je „případ Edison“, ten energii fotovoltaiky využívá k podobným účelům, jako doktor Frankenstein. ;) :D :D

Další odpovědi
ozzius

Opravím aliendrone…
V trendech jsou videa, které jsou nejvíce zobrazována z českých (možná i slovenských) IP adres.
To co psal aliendrone jsou navrhovaná videa.

Chenda.

Ahoj. Slouží k výrobě elektrické energie. V dnešní době si můžeš udělat i svojí elektrárnu třeba na střeše domu, a navíc na to jsou i dotace. Díky tomu pak lidé spoří za elektřinu. Více k tomuto tématu najdeš například zde: https://www.tri­energo.cz/foto­voltaicka-elektrarna-na-klic/ Fotovoltaická elektrárna na klíč v dnešní době už není problém. Sám o ní poslední dobou dost přemýšlím.

kolacek852

Mě třeba fotovoltaická elektrárna dlouží hlavně k tomu, že mi dokáže ušetřit cca polovinu nákladů na provoz domu. Nechal jsem si ji na střeše instalovat od firmy fotovoltaikabe­nekovesco .cz a s dotací to vyšlo jen něco málo pod 200 tisíc

Renikled

Také jsem si musel prvně najít na wiki, jak to vlastně celé funguje. Chtěl bych dát fotovoltaickou elektrárnu na dům z hlediska úspory za provoz domu. Máte s tím zkušenost?

Dvorka88

My ji na domě máme a musím říct, že jsme spokojení. Našel jsem si firmu, která nám zařídila kompletní instalaci i včetně kompletního vyřízení dotací a všem papírů kolem. V podstatě celé zhotovené do měsíce od podpisu smlouvy a bez starostí.

Renikled

No budu se na to už muset taky víc podívat. Kdo vám to dělal?

Dvorka88

Můžu doporučit firmu columbusenergy .cz Já s nimi byl opravdu dost spokojený i z hlediska rychlé komunikace a taky rychlé realizace.