dust8

K čemu slouží „channel“ v nastavení routeru a které z nich jsou nejlepší?

Nejde mi najít domácí wifi u Oculus Go a na netu jsem našel, že to může způsobovat špatně zvolený channel v nastavení routeru.

Odpovědi
elkon

Channel = kanál. Přečti si návod.

Hlada

Kanál určuje frkvenci, na jaké WiFi vysílá. V principu je to stejné jako u televize.
Je potřeba zvolit takový kanál, na kterém nevysílá nikdo v okolí, aby se signály navzájem nerušily.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

dust8

Díky za info. No je kolem toho spousta věcí atp, takže to také vidím na kontakt internet providera.

zjentek

Jo a co teprve když se ti nějaký zvědavý mamrd do sítě nabourá… to TEPRVE začíná čoeku peklo na zemi );

(Síť ti pak ustavičně „jakoby“ padá a znovu nabíhá, v PC probíhají „zvláštní pochody“ a ty přitom moc dobře víš, kdy ti ten zoufalý ubožák „čekuje komp“.)

Hlada

Abys zjistil vysílače v okolí, nainstaluj si do telefonu jakýkoli WiFi analyzátor.

dust8

Aha. Díky. Vím, že se na něco kolem toho ptal nedávno zjentek.

zjentek

Jo ale já jsemz toho trocha bambus, takže to vypadá, že jsem zase nic nepochopil. Totiž po instalaci dvou appek wifi analyzer se ukázalo, že wifi, z který těžím, vysílá na sedmým kanále, což podle všeho nebylo příliš optimální (co to znamená uvidíš v tom analyzéru), takže jsem na netu najel do nastavení routeru, že kanál změním a tam se ukázalo, že tatáž wifi je nalazena na kanálu jedna. Takže jsem z toho z toho ch.j a raději jsem nic neměnil. Hodně štěstí při nastavování wifi na nejméně rušivý kanál.