kodl67

K čemu přesně slouží tzv. uklidňující kus potrubí před vodoměrem?

Co se stane, když tam není? Vodoměr podtáčí nebo přetáčí spotřebu či co?

Nejlepší odpověď
Kepler

Vodoměr má být umístěn v místě, kde je jakž takž laminární proudění (bez turbulencí), aby byla zaručena přesnost měření. Normou je určeno kolik průměrů potrubí před a za vodoměrem má být bez kolen.

Další odpovědi
Dochy

Jak píše Kepler. Jestli vodoměr bude měřit míň nebo víc nikdo neřekne, ale nemusí měřit tak přesně jak by jinak měl.