Maybesomeday

K čemu mi je nějaká firemní kultura?

Zdravím,

nedávno mě zaskočila otázka o firemní kultuře, nedokázal jsem na ni odpovědět. Měl bych se tím ve své firmě vůbec zabývat, nebo je to nějaká nafoukla blbost? Zaměstnávám 4–6 lidí, takže si myslím, že je to pro mě zbytečný.

Dík

Nejlepší odpověď
Dochy

Ale tu má každá firma o více jak 1 člověku… Už to že se dohodnete jak budete udržovat firemní dokumentaci (v jaké skříni a jestli to budete tisknou na A4 či na A5 a jestli dokumenty budou seřazeny abecedně zleva doprava nebo zprava doleva) je základ firemní kultury.

Další odpovědi
Zuzana Tvrdá

Firemní kultura v podstatě vzniká existencí firmy. Pak už je samozřejmě na vás, jakou pověst si rozhodnete vybudovat.

Můžete svým zaměstnancům ukázat, že si jich vážíte, nebo jim říci, že je vše zbytečné. Pak je ale otázka, jestli jim budete stát za to, aby k vám byli dále loajální.

Pokud vás zajímá více o firemní kultuře, můžete si přečíst tento článek: https://www.per­sonalni-marketing.cz/co-to-je-firemni-kultura/

Zdroj: https://www.per­sonalni-marketing.cz/co-to-je-firemni-kultura/

Pepa25

Dnes je snaha všechno formalizovat, ale to fakt není potřeba. Místo firemní kultury si dosaďte třeba náladu ve firmě nebo soudržnost zaměstnanců s firmou (které mohou posílit společné akce, přístup k řešení osobních potíží atd.).
Majitele malé firmy by mohla zajímat firemní kultura v tom smyslu co se děje, pokud ve firmě zrovna není 😉

Kelt

Firemní kultura jsou taková vnitřní pravidla v dané firmě. Některé můžete rozhodnout sám z pozice vedoucího, další asi po vzájemné dohodě. Nejde jen o uspořádání dokumentace, nástěnky, vizitky, ale třeba i o uspořádání kanceláří, nábytek, pravidla chodu a pod.