K čemu je v praxi Twitter?

Základní informace mám – objevují se tam mikroblogy a Twitter je údajně hodně moderní. Není mně však moc jasné, k čemu Twitter v praxi je a proč bych jej měl používat.

Nejlepší odpověď
Olaf

S vysvětlením přede mnou fakt nesouhlasím. I když jsou lidi, co píšou „mám hlad“, Twitter je naprosto úžasným nástrojem pro okamžité šíření zpráv a oznámení o událostech z toho či onoho oboru. Využívají ho i firmy ke komunikaci se zákazníky, počítačová firma Dell díly tomu zvýšila letošní výnosy. A i pro novináře, komentátory apod. je to opravdu užitečný nástroj. Když k něčemu dojde, víte to přes Twitter rychleji, než kdyby měl někdo napsat článek, který musí projít korekturou, schválením atd. Kdo si chce povídat s rodiči o hladu, může, to byl i první záměr, ale Twitter vyrostl v něco jiného. Facebook tohle nabídnout nemůže. Twitter se hodí se i pro práci v týmu, když společně děláte na nějakém projektu, a spoustu jiných věcí.

Další odpovědi
Lencis

Po pravdě řečeno je Twitter k ničemu. Je mnoho užitečnějších nástrojů na sdílení v sociální síti.

Velmi jednoduše řečeno jde o aplikaci jako např msn nebo icq, ale s velmi omezenými možnostvi. V překladu by to mohlo znamenat něco jako „štěbetání“. Sdílíš jednoduchými krátkými větami své pocity či své konání např: Je mi smutno. – Mám hlad. – Jdu spát. atd… Tento způsob je v dnešní době moderní, setkáš se s ním např i na facebooku, kde je takz. zeď apod… mě to moc praktické ani zajímavé nepřipadá.

Doplnění odpovědi:
Ano, každý nástroj, každou aplikaci lze využít smysluplně. Ale reagovala sem na dotaz kde stojí slova jako mikrobloky a moderní. Nepředpokládám, že je dotaz položen manažerem, podnikatelem či redaktorem 😉

lukas

Pomocí Twitteru můžete ostatním sdělit něco zajímavého, je to tedy jako blog, ale s tím, že se jedná o velmi krátké zprávy (jen 160 znaků jako v 1 sms).
Twitter užívají i firmy, aby rychleji informovaly zákazníky o novinkách, je to lepší než číst dlouhé novinkové maily atd. Koho to zajímá dojde na web a přečte si detaily sám..
Blogy jednotlivců ale bývají také zajímavé, i když jsou samozřejmě osobnější.
Můžete se např. dozvědět nejnovější technické novinky a pochopitelně nejen ty technické.
Já mám například pár oblíbenců a jejich novinky odebírám přes RSS kanál. Sám ale Twitter už nevedu, protože mám pocit, že nemám dost zajímavostí co by ostatní chtěli číst..
Příspěvky v Twitteru jsou stejně jako v blogu veřejné, a Twitter je dobře uzpůsobený k tomu aby se v nich snadno hledalo.

alenka901

Twitter je poskytovatel sociální sítě a mikroblogu, který umožňuje uživatelům posílat a číst příspěvky zaslané jinými uživateli, známé jako tweety. Tweety jsou textové příspěvky dlouhé maximálně 140 znaků, které se zobrazují na uživatelově profilové stránce a na stránkách jeho odběratelů (followers). Přispěvatelé mohou omezit doručování příspěvků pouze na okruh svých přátel nebo, defaultně, povolit přístup k příspěvkům komukoliv. Uživatelé zasílají nebo dostávají tweety přes stránku Twitteru, pomocí krátkých textových zpráv (SMS) nebo externích aplikací. Služba je na internetu zdarma, ale zasílání SMS zpráv je za běžný poplatek poskytovatele telefonních služeb.

Od jeho založení v roce 2006 Jackem Dorsey, si Twitter získal velkou významnost a popularitu na celém světě. Často se o něm mluví jako o „SMS internetu“ díky tomu, že stránky poskytují dobrou funkčnost (díky svému rozhraní pro programování aplikací (API)) pro další desktopové a webové aplikace, které mohou odesílat a přijímat krátké textové zprávy. Tyto aplikace často zastiňují samotnou službu Twitter.

V současnosti jsou dostupné čtyři SMS brány se zkráceným telefonním číslem pro Spojené státy americké, Kanadu, Indii a pro Ostrov Man, jehož číslo je mezinárodně použitelné. Zkrácené telefonní číslo je také pro uživatele Vodafone ve Spojeném království. Mnoho třetích stran poskytuje zasílání a přijímání tweetů přes e-mail.

Odhady počtu denních uživatelů se různí, protože společnost nevydala zprávu o počtu aktivních účtů. V listopadu 2008 Jeremiah Owyang z Forrester Research odhadl, že Twitter měl 4–5 milionů uživatelů.[2] V únoru 2009 zvěřejnil Compete.com na svém blogu, že Twitter je třetí nejčastěji používanou sociální sítí (první je Facebook, druhý MySpace).[3] Blog uvádí, že měsíční počet unikátních návštěvníků je zhruba 6 milionů a počet návštěv se pohybuje měsíčně okolo 55 milionů.[3] V březnu 2009 blog Nielsen.com označil Twitter jako nejrychleji rostoucí stránku v kategorii členských komunit za únor 2009, podle kterého vzrostl o 1382%, Zimbio o 240% a Facebook o 228%.

Attack-design

twitter je blog pro zprávy,novinky