Jste proti zprivatizováni České Pošty ?!

Já jsem rozhodně proti! Stát by přišel o značné částky, které by pomohli částečně doplnit díru v pokladně. Viz můj případ. Po několika letech jsem se rozhodl poslat prostřednictvím ČP pohlednice s vánoční tématikou. Byly to tři pohlednice adresované v rámci ČR a dvě do zemí EU. Poštmistrová za tyto pohlednice požadovala neskutečných 3× á 13 Kč a 2× 25 Kč což znamená 89 Kč (slovy osmdesát devět korun českých)celkem. Až se mi orosilo čelo! Vracím se zpět k SMS a meilu! Nemíním podporovat zloděje!!!

Nejlepší odpověď
ivzez

Já si naopak říkám, jestli by pro nás nebylo lepší,
a to jak z pohledu zákazníků, tak z pohledu zaměstnanců.

Státní zaměstnavatelé se k zaměstnancům
(až na výjimky – blbci se najdou i tam) chovali korektně,
ale pro poštu to už hezkých pár let neplatí.

Vadí mi přidávání dalších služeb, které bych si radši vyřídila jinde
(datové schránky, změna dodavatele plynu či elektřiny, a další).

Stát o uvedené částky nepřijde.
Pohlednice musel někdo nafotit, pohlednice i známky vytisknout, …
pošta za ně musí zaplatit a marže na těchto produktech příliš velká není
(můžete si ověřit třeba v trafice, která vede i pohledy).

Naopak si myslím, že by privatizace mohla vést ke zkvalitnění služeb.
Např. nedoručování zásilek v době, kdy jsem doma, mne dost štve.

Objednávám si sice přes internet opakované doručení
(a rovnou podávám stížnost), ale s příští zásilkou je to stejné …
Máte představu, kolik jen na nedoručování pošta prošustruje
na dopravě a na platech řidičů?

Hlavně, že nám zrušili schránky, a že ruší pobočky!
Doplňuji:
Tak jsem si „vylila srdíčko“ a na otázku neodpověděla
(alespoň ne přímo):
Nejsem proti privatizaci pošty.

Další odpovědi
suaeda

Podle mne by měly zůstat některé organizace (vč. pošty) a úřady státní. A dát jim případnou možnost na doplňkové služby.
Stačí se podívat jak to dopadlo s privatizací některých nemocnic. Služby se značně zhoršily. Nižší zdravotnický personál (sestry) je na tom hůře a pacienti pokud můžou vyhledávají jiné zdravotnické zařízení na úrovni.

arygnoc

otázka stojí, kto poštu ešte potrebuje.
vlastne iba úrady (súdy), ktoré ešte komunikujú papierovou formou:
upomienky, žaloby, rozsudky, rozhodnutia, …

súkromný list som už nedostal, ani nepamätám.
všetko fakticky riešim elektronicky.

balíky zverujem kuriérnym službám.
keby som bol privazitér, poštu v žiadnom prípade nekúpim, je to stratový podnik s neistou budúcnosťou.

takže (bavíme sa o know-how):
z hľadiska štátu: zbaviť sa jej
z hľadiska privatizéra: nebrať!

dodatok:
niečo iné je nemovitý a movitý majetok pošty, o to bude bitka a niekto sa dobre na tom nabalí.

ivzez

Zdravotnictví je něco jiného než pošta.
S privatizací nemocnic jsem nesouhlasila.