Alesh

Jsou už všechny platební terminály a bankomaty v ČR bezkontaktní?

Tím myslím, zda je lze používat bez nutnosti zasunovat fyzickou platební kartu. Tedy zda se dá už všude používat virtuální platební karta.

Odpovědi
Disraeli

Bankomaty určitě ne. Záleží na bance a lokalitě, ale vím, že spousta bank/omatů není bezkontaktních. Snad už je nadpolovina i většina těch, které tím disponují (fakt nevím, jen hádám), ale všechny ne.
Terminály většinou ano, ale v nějakých menších a „prostších“ obchůdcích se setkáš i se staršími nebo prostě horšími terminály, které bezkontaktní nejsou.