zjentek

Jsou tkaniny z vlákna modal snad příliš drahé na to, aby byly snadno dostupné?

Uměl by někdo vysvětlit?

Modal jako materiál má podle všeho skvělé vlastnosti a už jen pocit, že základní surovinou tohoto materiálu je dřevo, samo o sobě hřeje.

Na kolik modal vyjde? Nějak nemám štěstí na prádlo z tohoto materiálu. Kolik může stát? Marně jsem na netu hledal trička, košile a spodní prádlo.

Modal- ví o tomto materiálu někdo něco více, než uvádím?

Nejlepší odpověď
magorvkleci

Modal je obchodní název viskózy, která je vyrobená modifikovaným postupem, aby byla pevnější, tolik se neopotřebovávala, nesrážela a nemačkala. Stejně se to ale radši kombinuje se starou dobrou bavlnou.
Modal je sice dražší než celulóza / viskóza, ale nestojí vic, než kvalitní bavlna. Prádlo s příměsí modalového nebo lyocellového vlákna je i u nás běžně k dostání, třeba v trenýrkárně.

zjentek

jO TAK DÍK LIDI. CELKEM MNĚ NEWLEZLO DO HLAVY, PROČ 100% MODAL ŠÁTKY (KAPSLOCK SHIT), který jsou k sehnání na internetu jak dámský a tak pánský a většinou made in Italy, stojí vždy v průměru okolo 100 eur. A rozměr vždy podobný, okolo 175 × 55cm. Tak jsem se domníval, že modal je cosi extra, těžko dostupné, třeba jako je pašmína (ta pravá k dostání na př. v Indii) 🤷‍♂️

ještě by mě to zajímalo, abych pravdu řekl… pokud tady někdo čte.

aevul

magorvkleci: Jak mám chápat toto? „Modal je obchodní název viskózy“ a „Modal je … dražší než … viskóza“? Jde sice o totéž, ale jedno je dražší než druhé?

GM

Umíš číst? Modal je modifikovaná, tedy vylepšená, viskóza.

aevul

Číst umím, ale je to napsané tak, že jsem to zkrátka nepochopil. Omlouvám se, jestli tě to urazilo, ale věř mi, že i ty jednou nepochopíš něco, v čem se nevyznáš. A že to urazilo právě tebe, když stačilo ignorovat otázku, která se netýkala tebe, je další věc, kterou jsem nepochopil.

zjentek

V poslední větě nemáš tak docela pravdu aevole. Píšu-li cokoli do veřejného prostoru, mohu (či snad lépe musím) počítat i s tím, že se dotknu (urazím) někoho, koho vůbec neznám 🤷‍♂️

A „jednou nepochopíš něco, v čem se nevyznáš“, to je taky oříšek ti povím (;