Petruse6

Jsou osoušeče rukou investice v podnikání?

Dobrý den,
ve firmě řešíme dotace, stát dotuje pouze investice. Nyní se zabýváme otázkou, zda jsou osoušeče rukou investice, nebo nejsou. Jeden stojí 7 tis. a bude jich potřeba asi 16. Neví někdo? Popř. v jakém zákoně to najdu? Děkuji!

Edit: děkuji za všechny posměšné komentáře, ale v dotacích bohuzel neni investice jako investice :D treba chladivo neuznali, stoji cca 400tis.

Odpovědi
autacek

A co by to bylo jiného. Jen bych si dal pozor, aby prostory kde je to instalováno, byly mé.

aliendrone

LOL! Co třeba „investování do hygienické infrastruktury za účelem snížení ekologické zátěže životního prostředí“ (papírové ubrousky), spojenou s vyšší kvalitou péče o zaměstnance/sní­žení nemocnosti? ;) :D

Edison

V zákoně těžko. Mohlo by to být v nějaký vyhlášce nebo nařízení vlády. Pídil bych se po ministerstvech průmyslu, financí, možná pro místní rozvoj. Taky asi jde o to, z jakých fondů by ty dotace měly jako být.

huxa

Toto by měl vědět právě váš člověk zabývající se dotacemi, jistě máte lidi, kteří vám zpracovávají novely různých zákonů/nařízení a žádají i o dotace.
Na toto se dělají několikrát ročně školení. Některé investiční pobídky/dotace toto zahrnovat mohou, některé ne.

autacek

@Petruse6 chladivo je provozní kapalina. Nicméně pokud nějaký úřad (úředník) rozhoduje o tom co uzná, či neuzná, není dle toho jak se vyspí, ale musí mít oporu v nějakém předpisu, na který se při svém rozhodování odvolá a tento předpis by Vám měl být k dispozici. Tudíž by mělo být i předem jasné, na co dotaci použít lze a na co nikoli.