Avatar uživatele
ReHu

Jsou opravdu vánoční světelné dekorace od Vietnamců rizikové a nebezpečné?

Teď jsem dovyměňovala žárovičky u interiér. světelné záclony a nic.
Tak chci koupit novou.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Lamalam, gecco před 3050 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

myslím, že je to stejné, pokud to nebude prodáváno pod nějakou renomovanou značkou. kdo myslíte, že dodává zboží do obchoďáků? Vietnamci. stačí mít firmu a prodávat jakékoliv zboží. přijdete např. do Makra, nabídnete, pokud se domluvíte, tak uděláte smlouvu a můžete začít. ceny, dodávky, penále, vrácené zboží, to vše je na smlouvě. trochu v tom dělám a všechno je z Číny a Polska

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
odik

Vietnamci světelné dekorace určitě nevyrábí. Nakoupí lacině v Číně, Polsku apod., a pak to tady prodávají. To stejné koupíš v Tescu atd. To jestli to projde nějakou kontrolou o kvalitě nic neříká. Většinou se dá už na první pohled odhadnout úplný šunt a takovou tu střední cestu.

PS: Já osobně bych bez dozoru nenechal svítit ani značkové.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lamalam

To netuším, ale rozhodně bych to nenechala svítit bez dozoru.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gecco

Obecně nejde říct, že nebezpečné jsou – ale tím, že velmi často tahle kategorie ´elektriky´ o nějaké státní zkušebně a certifikaci ani ´neslyšela´, mohou být nebezpečné…
___
A ještě si pamatuju (taky jsem si jedny pořídil a druhý rok zkusil opravit – marně), že žárovičky vydržely mnohem dýl, než dráty…
😉

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Lamalam Nahlásit

Avatar uživatele
AAmila

Když jsem já měla žárovicky od vietnamců, tak často hodně smrděly, takže si myslím, že jsou „zdravější“ pokud to tak můžu nazvat, ty kvalitnější co se koupí např. V globusu.
Ty vietnamske podle me vypousti vic nejakyxh skodlivych latek a tim to asi smrdelo. Takze to neni dobre mit v nejakem uzavrenem prostoru, nebo doma.. ani na ven bych si je nekoupila :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Šidlo

nie všetky......asi len 99% tých lacných a možno polovica tých drahších

hádam si nemyslíte, že takáto elektronika je úniou nejak prísne kontrolovaná?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
walerianecek

Ahoj, já bych tam dekorace nekupovala. A světelné už vůbec ne. Já je kupuju na https://www.lun­zo.cz/, a ten shop je super. Hezké, vkusné :)

Avatar uživatele
Lamalam

gecco – nemůžu ti dát. Máš vybráno.

před 3050 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek