ReHu

Jsou opravdu vánoční světelné dekorace od Vietnamců rizikové a nebezpečné?

Teď jsem dovyměňovala žárovičky u interiér. světelné záclony a nic.
Tak chci koupit novou.

Nejlepší odpověď
anonym

myslím, že je to stejné, pokud to nebude prodáváno pod nějakou renomovanou značkou. kdo myslíte, že dodává zboží do obchoďáků? Vietnamci. stačí mít firmu a prodávat jakékoliv zboží. přijdete např. do Makra, nabídnete, pokud se domluvíte, tak uděláte smlouvu a můžete začít. ceny, dodávky, penále, vrácené zboží, to vše je na smlouvě. trochu v tom dělám a všechno je z Číny a Polska

Další odpovědi
odik

Vietnamci světelné dekorace určitě nevyrábí. Nakoupí lacině v Číně, Polsku apod., a pak to tady prodávají. To stejné koupíš v Tescu atd. To jestli to projde nějakou kontrolou o kvalitě nic neříká. Většinou se dá už na první pohled odhadnout úplný šunt a takovou tu střední cestu.

PS: Já osobně bych bez dozoru nenechal svítit ani značkové.

Lamalam

To netuším, ale rozhodně bych to nenechala svítit bez dozoru.

gecco

Obecně nejde říct, že nebezpečné jsou – ale tím, že velmi často tahle kategorie ´elektriky´ o nějaké státní zkušebně a certifikaci ani ´neslyšela´, mohou být nebezpečné…
___
A ještě si pamatuju (taky jsem si jedny pořídil a druhý rok zkusil opravit – marně), že žárovičky vydržely mnohem dýl, než dráty…
😉

AAmila

Když jsem já měla žárovicky od vietnamců, tak často hodně smrděly, takže si myslím, že jsou „zdravější“ pokud to tak můžu nazvat, ty kvalitnější co se koupí např. V globusu.
Ty vietnamske podle me vypousti vic nejakyxh skodlivych latek a tim to asi smrdelo. Takze to neni dobre mit v nejakem uzavrenem prostoru, nebo doma.. ani na ven bych si je nekoupila :)

Šidlo

nie všetky......asi len 99% tých lacných a možno polovica tých drahších

hádam si nemyslíte, že takáto elektronika je úniou nejak prísne kontrolovaná?

walerianecek

Ahoj, já bych tam dekorace nekupovala. A světelné už vůbec ne. Já je kupuju na https://www.lun­zo.cz/, a ten shop je super. Hezké, vkusné :)

Lamalam

gecco – nemůžu ti dát. Máš vybráno.