bolak

Jsou nějaké příplatky v práci, když člověk musí celý den manipulovat s předměty o váze 40–50 kg?

Doplňuji:
Emefej: A za jakých podmínek?

Já jsem tu kdysi někde na novinkách četl nějaký návrh zákona, kde něco podobného bylo uvedené, ale jestli to prošlo nebo neprošlo..to už nevím. Každopádně jak donutí zaměstnanec zaměstnance aby mu něco takovýho platil, ten ho prostě vyhodí a najme někoho kdo nebude remcat ne? Nebo mu řekne že to má míň kilo, nebo copak musí zaměstnance každej předmět kterej má přenášet vážit na váze, kterou si předem přinese z domu?

Nejlepší odpověď
jáára

existují hygienické limity, kolik toho můžeš za směnu nazvedat, ale hledat ti to nebudu.

Další odpovědi
dnb

Pochybuji, příplatky se dávají jen za práci v hlučném nebo prašném prostředí, to co celý den taháš už nikoho nezajímá.

carpediem

Existuje limit, kolik kg můžeš zvedat u žen je to myslím 15kg u mužů nevím přesně. Pokud je předmět těžší, mají ho zvedat dva lidé, tato váhová norma se nemá překračovat, pokud ji překročíš a lupne ti v zádech, tak budeš mít problém i ty, nejen zaměstanvatel.

Emefej

Za jistých okolností by se mohlo jednat o příplatek za práci ve stížených podmínkách.

cukrar

bolak, zkuste blíže popsat situaci,
myslíte jako jít přehazovat pytle s moukou celý den, přesněji celou pracovní směnu?
Ne, příplatky za takovu práce nejsou..