ivosek2

Jsou nějaké nemoce které se múzou chytit kdyz se dotku kliky, lavičky kde pobývají bezdomovci?

Třeba kdyz se na lavičce udělá nejakej chlap a ma hiv ale uz to tam neni vidět
Doplňuji:
JakE nemoci u fetaKu?

Nejlepší odpověď
VMF

Hepatitida B
K tomu HIV – chytí se pouze přenosem krví, nebo větším množstvím jiných tělních tekutin. Váš případ je podle mne nereálný

Další odpovědi
Mirdas

Nemusí se to řece týkat míst kde pobývají bezdomovci. Mnoho nemocí lze " chytit " kdekoliv kde se shrocují lidé jako jsou čekárny, hromadná doprava, restaurace a mnoho dalších. Pro roznášení nemocí sou podle mne místa s výskytem feťáků.

zjentek

na to bacha, na lavičce s bezdomovci můžeš lehce chytit lenoru ..vysoký obsah nákazy v krvi se pak zpravidla ředí pitím chlastu

da ny

HIV se přenáší krevní cestou :)
… žloutenka číhá na jakékoliv klice a nemusí se jí bezdomovec ani dotknout :)
Největším „nebezpečím“ jsou tyče/madla v MHD, nákupní košíky v OC a všech obchodech (nikdo je nemyje ani nedesinfikuje – tam číhá třeba i MRSA ;).

Stačí jen dodržovat základní hygienická pravidla (proto maminky držící se nákupních košů podají svému batoleti sedícímu v košíku bez problémů v obchodech rohlík nebo vybalí ještě nezaplacený páreček – co by pro své ratolesti přece neudělaly… :)).

anonym

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Svrab
Doplňuji:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Fo­bie

zzzlatokopka

Ebola:-)

To mi připomíná, „Co je s Bolákem?“ Nevíte někdo, to šel zase s košem?