Vojta24

Jsou dvojí ceny jednoho konkrétního produktu v jedné lékárně běžné?

Včera jsem koupil lék (no lék, účinnost je sporná, ale to by člověk neudělal, když trpí, spíš takové lepší placebo) jménem Wobenzym. Nechci se ptát na tento konkrétní přípravek, i když to by jistě byla zajímavá otázka sama o sobě. Můj dotaz směřuje k jeho dvojí ceně v lékárně BENU. Na internetu najdete cenu 200tbl balení 779 Kč, a za tu cenu vám přípravek doručí až domů, poštovné zdarma. Pokud ale do zmíněné lékárny přijdete osobně a koupíte si ten samý přípravek, zaplatíte 899 Kč !! 🙂 pořádný podraz, jak to může být legální? Je to běžné i u jiných lékáren, nebo tyhle dvojí ceny praktikuje jenom BENU?

Nejlepší odpověď
Drap

jiná odpověď

Neni to jen u léků a léčebných přípravků. Většina všeho zboží bývá na internetu levnější než v kamenném obchodě. Má to i logiku. V lékárně musíš mít zaměstnance, platit nájem, energie, odpad a spoustu dalších věcí. Internetový obchod nic z toho nemusí mít.Vše může putovat k zákazníkovi přímo ze skladu. Do prodejny musí zboží někdo dovážet, vyžaduje to dalšího zaměstnance atd.
Nevidím v to žádný podraz. Takto to zkrátka je. Kdo chce koupí, kdo nechce nekoupí. Neni v tom nic v rozporu se zákonem, takže se o podraz jednat nemůže.

Další odpovědi
led

jiná odpověď

V lekárni, rovnako ako v iných obchodoch máte ceny pre
1 – bežných zákazníkov, tieto sú najvyššie
2 – pre registrovaných, stálych zákazníkov je „vernostná zľava“
3 – doplatok na lekársky recept, tam kde je doplatok predpísaný
4 – bezplatne na lekársky recept, pokiaľ je liek celý hradený zdravotnou poisťovňou
5 – ceny v e-shope

myslím, že rovnako je to aj v českých lekárňach

da ny

jiná odpověď

Uvědomte si, že nežijete v socialismu…
Žijeme v tržním prostředí. Ceny většinou nikdo nereguluje/ne­nařizuje..
Rozdílné ceny léčiv, potravinových doplňků i léčiv jsou legální a také normální.
Lékárny navíc zákazníky „odměňují“ a lákají věrnostními programy, akčními slevami apod.
Stejný produkt objednávají od dodavatele průběžně a ceny se různí a pohybují v průběhu roku (měsíce, týdne). Starší zásoba může být dražší nebo levnější.
Určitou roli hraje poptávka po výrobku i momentální dostupnost.
I s jinými nelékárenskými výrobky je to podobné. Na obchodníkovi záleží, za kolik Vám výrobek prodá… (za ještě zvýhodněnou cenu, nebo dráž).

Koukám, že se v odpovědích v zásadě shodneme 😁. Než jsem ji sesmolila (zvonila i pošťačka), chvíli to trvalo. Původně byla jen 1 zaškrtnutá „jiná odpověď“.
Poznámka je pro ty, kteří by mohli mít třeba pocit, že se jedná o plagiátorství…
°-)

Mc Merkurion

jiná odpověď

… nejen u léků >>> přijde nová várka a může být dražší nebo levnější …

… souhlasím s da ny … všichni se shodneme a neopisujeme … jen pro zajímavost >>> to jsi až teď zjistil, že jsou na netu jiný ceny a dokonce i v jednom obchodě? … pevné ceny zde nejsou skorem třicet let …

mosoj

jiná odpověď

Tak je zcela běžné, že jsou různé ceny v různých obchodech. Wobenzym až na pár vyjímek není hrazen zdravotními pojišťovnami, takže je to zboží jako každé jiné. Wobenzym není placebo ani homeopatikum, ale je veden jako lék.

Proč ale nikoho nezajímá proč jsou různé doplatky na léky na předpis!!!!
Zcela běžné je, že v jedné lékárně je doplatek 450 Kč a v druhé je ten samý lék včetně gramáže bez doplatku!!!! Bývají i větší rozdíly a nikdo vám to neřekne.
Vyjímka potvrzuje pravidlo.

led

mosoj, „proč jsou různé doplatky na léky na předpis“ dovoľte mi len naivnú otázku. Nemôže to byť tým že sú rôzne obchodné vzťahy medzi jednotlivými poisťovňami a lekárňami?
„v jedné lékárně je doplatek 450 Kčč a v druhé je ten samý lék včetně gramáže bez doplatku!!!!“ čisto teoreticky, čo ak lekáreň s doplatkom nemá zmluvu s vašou zdravotnou poisťovňou, prípadne tento liek je zo zmluvy vyňatý??