MonkeyKing

Jsou dělány zrcadlovky na baterky nebo na dobíjecí systém( jako u mobilu)?

Nikde to u popisu foťáku nepíšou – nebo aspoň jsem si toho nevšiml

Nejlepší odpověď
anonym

Co myslíš tím „dobíjecí systém“?
😉
Zrcadlovky mají (obvykle) akumulátor (dobíjecí baterku) dle typu a externí nabíječku – tedy baterku vyndáš a necháš nabít mimo foťák. Je to proto, že velmi často mají ´fotografové´ aku více – aby je mohli podle potřeby měnit.

Další odpovědi
Jádrohlod

Chybí mi více informací co je myšleno, tudíž i odpověď bude odpovídat dotazu. ANO , digitální zrcadlovky se tak dělají. Jooo , kde jsou doby kdy byl vrchol Flexaret. Ten ale určitě baterku neměl , o akumulátoru nemůže být ani řeč, …

Emefej

Pokud myslíš digitální zrcadlovky, tak ty mají akumulátor, který se nabíjí mimo přístroj externí nabíječkou. Dá se použít i napájecí adaptér, který je tvale připojen do sítě.