Viitek

„Jsi nejlepší,“ řekla mi. Přemýšlí ženské vůbec, když říkají něco takového?

Jsem dost dobrej, ale superlativa mi při popisu mojí osoby připadají velice nesmyslná.

Je to kamarádka, má kluka. Předpokládám tedy, že pro ni existuje někdo lepší nežli já.

Nejlepší odpověď
autacek

Jsi nejlepší, ale jen v návaznosti na předchozích zkušenostech a je jen otázka kdy zjistí, že jsou ještě lepší.

Další odpovědi
Kajoch

To není o přemýšlení,ale o pocitech:)

klumprt

Třeba tě má ráda a chce tě potěšit. Cos jí řekl hezkého ty?

Kelt

Jsi nejlepší pro ni, určitou dobu. To je zamilovanost. Pokud spolu vydržíte, budeš slyšet věty typu. Kam jsem dala oči. Kolik jsem měla nabídek a pod. Takže holka ti říká, že jsi nejlepší, ale to neznamená, že tě tak bere zbývajících 10 milionů.

orestez

I kdyby byl on panic nebo ona panna a milovali se poprvé, slova vyznání která nejdou vyjádřit lépe, než ty jsi nejlepší, … miluji tě ze všech, všeho nejvíc, jsou vlivem naší významové kultury nepochopena a zahozena. Jako by se milovalo slovy, větami. Přitom jazyk je přírodním ukazatelem lásky. Překlad jsi nejlepší, v návalu blaženosti znamená you are best, super, nic lepšího jsem nezažil/a, zítra znovu.
Zkusme pochopit zastoupení mluvy a povahu pojetí pojmů v odlišných kulturách:

Začíná to po 19. minutě:
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Ysi9a1W29Jo

Duše K: bonus rozhovoru Jaroslava Duška s cestovatelem Mnislavem Zeleným

dubraro

Když ti lichotí, nejspíš něco chce.
Ženy samozřejmě přemýšlejí, ale jinak, než muži. Podle mojí celoživotní zkušenosti je marné pokoušet se to pochopit pomocí mužského myšlení.

ivzez

Ano, přemýšlejí.

Možná jste moc skromný na to, abyste porozuměl tomu,
proč a v čem pro ni jste nejlepší, nebo abyste si připustil,
že pro ni v něčem opravdu můžete být nejlepší z lidí, které zná.