naskoc

Jsem v rozvodovém řízení: jak vypořádat DR. byt?

Jsem vdaná od roku 1995, mojí rodiče v roce 1998 prokazatelně koupili družstevní byt s tím že členská práva vlastním pouze já. Jsme v rozvodovém řízení a manžel se z bytu nechce vystěhovat ani mě vyplatit.Tvrdí že když bude plati nájem tak mu byt zůstane. Před dvěmi lety jsem se pod nátlakem musela z bytu vystěhovat a stále se manžel nechce dohodnout.Pot­řebovala bych poradit jak tedy postupovat a jaká mám práva v této věci.Bude probíhat soudní vypořádání majetku.Jaké je v tomto případě dělení? pokud se nedohodneme.
Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
Sůwa

Jistě sama víš, že tady vyčerpávající odpověď nedostaneš. Možná měl někdo podobný problém, ale úplně stejný určitě ne, takže se v první řadě obrať na dobrého právníka. Podle zákona manžel právo na byt nemá, ale může mít podíl na jeho vybavení. Čeká tě ohavná tahanice, vyřeší to nejspíš až soud, takže se snaž udržet nervy v pohodě a už ničemu neustupuj. Bylo by dobré, kdybys měla k dispozici účty, ale jestli jsi musela byt opustit rychle, tak je nejspíš nemáš. Snad máš aspoň svědky na to násilné opuštění bytu. Přeju ti úspěch v jednání, ale to ti moc nepomůže. Právník pomůže.