lilizak

JSEM NA RIZIK.TĚHOTEN­STVI,MUSÍM JÍT ŽÁDAT NA OSSZ O DÁVKY A NEBO ZAMĚSTNAVATEL VŠE POTŘEBNÉ PAPÍRY ODEŠLE NA OSSZ?

Nejlepší odpověď
fablen

Pokud máte rizikové těhotenství, tak budete mít určitě vystavenou pracovní neschopnost a tu budete mít do té doby, než nastoupíte na mateřskou dovolenou. Ke konci každého měsíce si nechte vystavit průkaz o trvání PN (tzv. „lístek na peníze“) a ten doneste co nejdříve zaměstnavateli (vzadu podepsat). On jej vždy pošle na OSSZ a od nich Vám pak budou chodit nemocenské dávky.