bauerlukin

Je úvěr na podnikání dost velký?

Dobrý den, jednou bych rad podnikal, a protože vim, ze i mnohé slavné firmy měly par začátečních prodělečných let, rad bych věděl jestli banky nabízí dostatečně velký úvěr abych ty neslavné začáteční roky překonal. A co musím oznámit bance abych dostal úvěr? Díky moc

Nejlepší odpověď
Drap

Úvěr můžeš získat jak velký chceš, pokud máš čím ručit, nebo je tvůj podnikatelský záměr pro banky tak zajímavý.

Další odpovědi
kelley

Na tuhle otázku se nedá odpovědět, protože nevíme v čem chceš podnikat. Pokud chceš založit novou automobilku, potřebuješ do začátku pár miliard. Pokud chceš začít (třeba) programovat, stačí ti hlava a ten počítač na kterém teď píšeš…

Hlada

Výše úvěru je daná hodnotou majetku, kterým může dlužník ručit. Zpravidla je snížená o koeficient LTV.
Nedej na kecy o tom, jak někdo slavný začal s dluhem. Kromě mimořádných výjimek všichni ostatní skončili osobní a rodinnou tragédií.

vlajan1981

No, ne vždy je úvěr jediná možnost. Existují i různé dotační programy pro začínající podnikatele. Vím, že když můj manžel začínal s podnikáním (už je to teda docela dávno), tak se mu povedlo získat právě dotaci na nové stroje do firmy. Tuším, že mu je tehdy dodávala firma Canmet Už si nepamatuji kolik přesně dostal, ale na to, co potřeboval mu to tehdy stačilo.