Rokio

Jednalo by se o šíření poplašné zprávy, pokud bych tím způsobil paniku, ale zpráva by byla pravdivá?

V případě, že bych zjistil nějaké nebezpečí, které by skutečně hrozilo, ale choval bych se neprofesionálně, tzv. bych jako pomatenec šířil danou informací a způsobil bych tím třeba další nebezpečí, jednalo by se o šíření poplašné zprávy?

Uvedu příklad:

V budově by začal požár, který jsem nezpůsobil a pak bych běhal do dalších páteř a šířil tuto informaci, ale mezi lidmi by tím zavládla panika a způsobil bych tím třeba nějaký úraz, protože by například ostatní lidé jednali neuváženě, nebo by hasiči přišli příliš pozdě.

Nejlepší odpověď
klumprt

Ne-e. Ta zpráva by musela být nepravdivá.

Těší mě tvůj zájem o trestní a jiné právo. Doporučuju ti, aby sis dal někam do záložek odkaz na trestní zákoník, případně server se všemi zákony a než budeš vkládat takhle jednoduché otázky, tak se tam vždycky podívej.

Třeba tady: https://www.za­konyprolidi.cz/

Další odpovědi
Edison

§ 357 Šíření poplašné zprávy

(1) Kdo úmyslně způsobí nebezpečí vážného znepokojení alespoň části obyvatelstva nějakého místa tím, že rozšiřuje poplašnou zprávu, která je NEPRAVDIVÁ, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti.

Už jsem ti to říkal mockrát: UTFG!!!

Zdroj: http://zakony­.centrum.cz/tres­tni-zakonik/cast-2-hlava-10-dil-6-paragraf-357

hapiky

I když se říká, že opakování je matka moudrosti, opakovat jednu otázku dokola nemá s moudrostí nic společného.