Avatar uživatele
Kuře

Jedí mravenci gel z Antquaria?

Jedí mravenci gel z antquaria? Dá se gel dokoupit? Na jedné stránce jsem četla, že jde jedna kolonie mravenců koupit, ale jiný druh mravenců se tam nesmí dát, a na jiné stránce jsem zase četla, že se mravenci musí někde chytit. Je to pravda? Předem děkuji za odpověď =O)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? barnajka před 4522 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
www

Je to skutečně druh od druhu. Koupíš to ale už hotové, není potřeba si lámat hlavu. Jedině pokud chceš si pořídit vlastní, z ulovených jedinců. V tom případě stačí Google, myrmekologie, chov a najdeš co potřebuješ 😉.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
barnajka

Před lety jsem si jedno malinký antquarium koupila. Byla celkem sranda pozorovat to hemžení, ale celkově vzato jsem byla spíš zklamaná. V návodu stálo cosi o tom, že když některý mraveneček umře, ostatní ho z chodbičky vynesou na povrch.

Asi jsem měla nějaký lenochy (nebo perverzáky), ale ty moje bestie mrňavý tam ty mrtvolky nechávaly a klidně si to přes ně ještě mašírovaly :)) Zakrátko bylo antquarium plný mrtvých tělíček a nebylo jak je odtamtud dostat. Celkem depresivní pohled :/

Co se dělo s gelem, to nevím – ale asi ho opravdu baštili, protože jak si hrabali cestičky, malinký částečky gelu končily na povrchu nebo u ústí chodbiček, ale určitě to nebylo všechno. Kam se poděl zybtek, ví bůh.
Asi do mravenčích pidi bříšek :)

A k těm náhradním „dílům“ – gel se dokoupit nedá. Nebo aspoň jsem to nikdy nikde neviděla. Jedině pak koupit zase kompletně nový celý antquarium, bohužel (tipuju, že je to šikovný marketingový tah výrobce/prodejců).

Mravenečky si dokoupit opravdu můžeš a stejně tak si můžeš nachytat i vlastní. Doporučuju ale jedno: nemíchej víc různých kolonií dohromady. Když mi tehdy v antquariu zbývaly poslední dva živý exempláře, venku jsem si ulovila 3 nebo 4 nový a dala je dohromady. Za normálních okolností by to asi fungovalo – zdálo se, že ti noví se do gelu taky pustili. Jenže navzájem si ty dvě skupinky asi nějak nesedly… a kdoví, co se dělo, když jsem je zrovna nepozorovala. Vždycky totiž když jsem je šla zkontrolovat, našla jsem všechny mravence v jednom chumlu (jako by se prali)…a druhý den bylo v antquariu zas o mrtvolku víc :))

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek