Boy 13

Je zaručeno, že fotografie ve formátu jpg nebo video ve formátu MP4 pořízené mobilem, neztratí časem kvalitu?

Dám příklad, budu mít mobil Samsung s operačním systémem Android a vyfotím fotografii, která se uloží ve formátu jpg. Její velikost bude třeba 1,59 MB (1 670 935 bajtů) a nebo video natočeno mobilem ve formátu MP4 s velikostí např. 201 MB a tak se ptám, když tu fotografii si budu prohlížet a video si pustím třeba i po 10 letech, bude mít pořád stejnou tuto velikost ? Nebude mít třeba menší a nebude horší kvalita, barvy, kontrast, sytost u videa i zvuku. Nebo nemůže mi někdo tu moji vytočenou fotografii zavirovat a třeba zmenšit její velikost a tím pádem zhoršit kvalitu? A kdybych měl v počítači nedejbuh ransomware nebo nějaký jiný škodlivý malvare, nemůže mi to napadnout fotografie a videa ? Nemůže se třeba ten vir přenést i na pevný disk nebo USB flash disk, kdybych udělal kopii ? Díky moc.

Nejlepší odpověď
Dochy

V digitální technice se data neztrácí ani neubývají pokud nedojde k nějaké poruše. A pokud k té poruše dojde, tak ve většině případů pak ta data bývají definitivně nepoužitelná a ne že by se zhoršila třeba kvalita obrázku.

Další odpovědi
elkon

Zapomeň na to, že ti video, nebo fotky zůstanou deset let v mobilu. Mobil, případně paměťová karta v něm nejsou určeny pro archivaci.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

elkon: Píše jen o tom, že to mobilem pořídí, ne že to bude mobilem archivovat 😉 I když nepíše že ne, není to předmětem dotazu. A popravdě nevím o nikomu, komu by smartphone 10 let vydržel.