Gestas

Je zakázané lehnout si na zelenou plochu uprostřed kruhového objezdu?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Domnívám se, že vyloženě zakázané to nebude, ale jde o to, jak se tam dostaneš. Pokud by někdo chtěl, abys byl za toto postižen, napadá mě, že by tě mohli pokutovat za to, že jsi přecházel vozovku mimo přechod.
Ve většině případů je součástí kruhového objezdu i přechod pro chodce a ten nevede do středu kruhového objezdu a ty jako chodec jej musíš použít při přecházení.

Další odpovědi
ivzez

Souhlasím s Raibekem.
Také si myslím, že takový zákaz neexistuje, ale že by
člověk mohl dostat pokutu za to, jak se tam dostal.

led

Pokiaľ to nie je výslovne zakázané a je cez cestu k trávniku vyznačený prechod pre chodcov, pokiaľ tam nerobíte nemravnosti, odpočinúť si tam môžte, ale nedoporučujem, čo keď si niektorý šialený šofér bude chcieť skrátiť cestu cez trávnik, prípadne vďaka vašemu atletickému telu nebude venovať plnu pozornosť ceste pred sebou? Nehovoriac o tom, že po trávniku a kvetinách sa chodiť nemá – malá ľudská ohľaduplnosť nikdy neuškodí.

dodatok
Kruhový objazd nemusí byť len kruh s malým zatrávneným ostrovčekom, ale môže byť aj celé námestie uprostred kruhového objazdu viď diskusny príspevok gestasa: "A co tento kruhový objezd,tam přechod do středu je (ten v pozadí): https://www.go­ogle.cz/maps/@49­.4575767,18.1424019,3a,­43.9y,16.84h,88­.82t/data=!3m6!1e1!­3m4!1sHwmaouLpFA87QpJF15­lYLw!2e0!7i1331­2!8i6656 ", prirodzene, platí to za predpokladu, že Rožnov pod Radhoštěm a Zlínsky kraj sa nachádzajú v ČR.

Edison

Kromě toho přecházení pozor, jestli to není chráněná zelená plocha. Chránit ji může např. obec vyhláškou a podobně.

marci1

Zakázané to asi není. V Ostravě tam leží dokonce kůň. 🙂
https://www.no­vinky.cz/doma­ci/400304-na-kruhovych-objezdech-se-prednost-nezmeni-slibuje-ministr-tok.html

Kryšpín

Lehnout a zase vstanout, žádný problém to není zakázáno, ale provozovat tam na př. staré neb moderní řemeslo s pracovitou dámou by mohlo narušovat plynulost silničního provozu, neb jeho bezpečnost rovněž pracovníci se vystavují příjmem větší dávky emisí

Ušel ventil

To LED -
a je cez cestu k trávniku vyznačený prechod pre chodcov,
TO MYSLÍTE VÁŽNĚ ?

Pokiaľ to nie je výslovne zakázané a je cez cestu k trávniku vyznačený prechod.
Jedinně v tvojí hlavě – odporuje to bezpečnosti provozu .

led

Ušel ventil, myslím to úplne vážne, pokiaľ (pokud cz) nebudete trhať vetu na jednotlivé časti, ako ste urobili vo vašej odpovedi.
Váš príspevok nie je odpoveď k otázke
napriek tomu vám odpoviem:

1 – slovenský výraz „Pokiaľ“ je rovnocenný s českým výrazom „Pokud“, je to podmieňujúci výraz, že druhá časť vety platí len! s prvou časťou vety

2 – Pokiaľ to nie je výslovne zakázané a je cez cestu k trávniku vyznačený prechod…
česky: „Pokud to není výslovně zakázáno a je přes cestu k trávníku vyznačený přechod…“
3 – zopakujte si, prosím, štruktúru zložených viet, je to učivo pre základné školy.

4 – Okrem toho, diskusné poznámky k príspevkom sa píšu v podstránke zadanej otázky pod tlačítkom „Diskuze“. Váš príspevok nie je odpoveď k otázke

Ušel ventil

"Pokud to není výslovně zakázáno a je přes cestu k trávníku vyznačený přechod…JEDINNĚ V TVOJÍ HLAVĚ , nikde jinde aspon u nás takový přechod není

Gestas

A co tento kruhový objezd,tam přechod do středu je (ten v pozadí):
https://www.go­ogle.cz/maps/@49­.4575767,18.1424019,3a,­27.4y,12.7h,85­.69t/data=!3m6!1e1!­3m4!1sHwmaouLpFA87QpJF15­lYLw!2e0!7i1331­2!8i6656
A píše se jedině, ne jedinně.

Ušel ventil

ses ptal na zelenou plochu – ne na náměstí

Ušel ventil

to je přechod přes cestu a nemá nic společné s kruháčem

Ušel ventil

to není klasický kruháč ,ale náměstí

Gestas

Jaký je dle zákona rozdíl mezi klasickým kruháčem a kruháčem z odkazu (Ano, celé náměstí je kruháč, jestli mi nevěříš, tak si přes streetview prolez okolí) ?

Ušel ventil

tam se ani dvě auta nevejdou a je to uzpusobené aby nemuseli všude dávat značky zákaz odb vlevo a jednosměrka , atd , není to klasický kruháč

Gestas

Je to kruháč? Je!

Ušel ventil

A kde máš to zelené kam si lehneš ?

Ušel ventil

Hranatý kruháč na náměstí

Dochy

😉 Bod pro Tebe. Ty kruháče co jsou po obvodu celých náměstí jsme z úvah nějak vynechali 😉

led

gestas ďakujem

Dochy

Raibek: Ale to jde o přechod přes cestu přes kterou se chceš dostat. Pokud se potřebuji dostat u křižovatky přes jednu cestu, nepůjdu na druhou stranu jen proto že je tam přechod…

Na Kulaťáku (Praha Vítězné náměstí) přes KO vedou tramvajové koleje a tam tuším u kolejí je značka zákaz vstupu…