setapouch

Je výstava fotografií souložícího páru umění nebo pornografie?

http://zlin.id­nes.cz/vedeni-zlinskeho-kraje-zavrelo-vystavu-polske-fotografky-natalie-ll-121-/zlin-zpravy.aspx?c=A140815­_2090790_zlin-zpravy_ras

Osobně, i když mě to nijak zvlášť nepohoršuje, to za umění nepovažuji a nechci to platit ze svých daní.
Doplňuji:
„Umělkyně ho vytvořila z několika desítek malých snímků, na kterých zachytila svoji soulož s manželem. A to včetně všech detailů.
Zdroj: http://zlin.id­nes.cz/vedeni-zlinskeho-kraje-zavrelo-vystavu-polske-fotografky-natalie-ll-121-/zlin-zpravy.aspx?c=A140815­_2090790_zlin-zpravy_ras

Nejlepší odpověď
annas

Jiná odpověď

Doplňuji:
Domnívám se, že dnešní společnost je zřejmě víc posedlá sexem – třeba reklamy žen s odhalenými ňadry, dvojsmyslné texty, erotické scény ve filmech atd.

V minulosti byl ve filmu vrcholem erotiky třeba záběr na lampičku, kterou aktér zhasl. Dnes nedělá hercům problém svéknout se a ukázat cokoliv. Stejně tak spisovatelé píší o tom, o čem chtěji, fotografové vystavují to, co chtějí. . .Sex, intimita přestávají být tabu.

V umění se erotika či porno , prosazují stále více, a proto se domnívám, že dochází k určitého zneuužití a možná to vede i k jisté zvrácenosti. I když u umělecké fotografie hraje také roli i prostředí kolem, nebo zda jde o náznak atd. .

Domnívám se, že akt je umělecký, erotika něco naznačuje a porno zobrazuje vše „natvrdo.“ To, co je důvěrné mezi dvěma jedinci, se vystavuje na obdiv.

Co je umělecká fotografie? To, co splňuje představu umělce , u diváka vzbuzuje pocit krásy. Týká se to i pornografie? Jak pro koho.

Další odpovědi
Psychotic

Umění pornografie

Pornografie = otevřené zobrazení sexuálního/ero­tického materiálu – ANO
Umění = tvořivá činnost za účelem vyvolání emoce nebo estetického efektu – ANO

Tedy jde o pornografii i umění.

Co vy chcete nebo nechcete platit ze svých daní je irelevantní. Daně slouží všem a rozhodnutí, kam peníze půjdou, jsou na našich volených zástupcích. A už vůbec nezáleží na tom, co považujete nebo nepovažujete za umění. Důležité je, že to za umění považuje autor a obecenstvo.

klumprt

Umění

Umění je dneska cokoli, co tak někdo nazve.

Agneta

Umění

Viděla jsem už jiné výstavy, je to moje hobby, a pokud je to dobré, tak je to super.
To si tam pan starosta ale nakakal do trenýrek :DDD

anonym

Jiná odpověď

Opakuji z diskuse…
Neviděl jsem to, ale – osobně se domnívám, že nějaký pruderní ´obdivovatel Evy a Vaška´*) v lokálně mocné funkci zadělal Zlínu (o galerii samotné a jejím kurátorovi a řediteli ani raději nemluvě) na pěknou ostudu mezinárodního dosahu.
___
*) rozuměj – omezený barbar

Mirdas

Umění

Komu se to nelíbí ať si toho nevšímá.
Pán starosta mne pobavil když mluvil o špatném příkladu pro mládež. Od politika vskutku zlatá slova.

ponovotny

Jiná odpověď

záleží na fotografiích samotných..
Pokud jde o fotky které mají kompozici, hrají si s barvami, se stíny, pokud mají atmosféru atd. a zobrazení pohlavního aktu je jen určitým „šokujícím“ prvkem, jde o umění.
Pokud jde o fotky které mají na prvním místě zobrazování pohlavního aktu a jeho detailů jde o pornografii.
Tedy odpovědět by se dalo až po shlédnutí takové výstavy (lépe někým přes umění vzdělaným). Z tématu bych očekával, že hodnocení by bylo na hraně mezi…

ten který je

Jiná odpověď

Doplňuji:
Umění je dnes ledacos.Čím větší nýmand nebo paskvil,tak tím větší sláva.Bohužel.

tencosepta

Umění

Doplňuji:
Porno je prostě natvrdo, a todle na tvrdo není.

quentos

Jiná odpověď

vzhledem k tomu, že vystavila SEBE s manželem, není to ani jedno – ani umění, ani porno, nýbrž jenom prachsprostá exhibice.

Kelt

Jiná odpověď

Záleží na úhlu pohledu a co je na fotografii vidět. Myslím, že fotografie souložícího páru může být umělecké dílo, ale může to být také odporná pornografie, pokud je detail na intimní partie. Pochybuji, že by se v časopise věnovanému pornografii objevily jemné fotky, stejně jako to, že by v katolických novinách bylo tvrdé porno.

marci1

Jiná odpověď

Pro mě to není ani jedno ani druhé. Nic mi to neříká. Dnes každý zkouší stále něco nového, na co by byli lidé zvědaví. A kdo chce, ať se na to podívá. 🙂

anonym

Nevím

Nevím co je umění.Je zajímavé, že všichni modří ptáci vyskakují, že seriály a filmy z let socialismu jsou poplatné době a přesto je všechny televize donekonečna opakují (jak se tenkrát Železný na Nově dušoval, že „MAJORA ZEMANA“ NIKDY!!!!, že je to komunistický seriál a v této době ho protočily už všechny televize) a není to umění. Pročpak neopakují hry Havla, když byl přece zakázaný a jeho hry také (je natočená Audience a Zahradní slavnost)a oni říkají, že je to umění.Nebude to tím, že na jeho hry se NEDÁ koukat a jelikož televize koukají na sledovanost a na tyto hry by nikdo nekoukal (a tudíž by nebyl ani příjem z reklam), tak se všechny televize BOJÍ zařadit tyto bláboly do svých programů?
Zkrátka umění je všechno na co se kouká a obdivuje intelektuální lid a na co kouká jen pracující člověk, tak umění není.

jjj123456789

Jiná odpověď

Dost mi lezou na nervy „umělci“, kteří vystaví jen nahá těla a když někdo řekne, že to není umění, nazvou ho puritánem.

Dane

Umění pornografie

Doplňuji:
Podle mého názoru výstava zahrnuje obojí umění i pornografii. Fotografie, které jsem viděla jsou krapet perverzní, což se všem líbit nemusí… Ten sexuální akt a intimitu s nim spjatou by šlo zobrazit mnohem lépe.

isteron

Jiná odpověď

Michálek1245

Za mě osobně záleží na kontextu. Pokud to bude vystaveno v galerii jako https://www.ga­lerieubetlemske­kaple.cz/prodej-soucasneho-a-moderniho-umeni/ která dělá prodej umění, tak je to samozřejmě umění. Pokud se u té fotky budete obnažovat a ukájet, tak je asi jasné, že o umění nejde. Podívejte se třeba na Saudka. Řekl byste o jeho fotografiích, že se jedná o p*rno? :)

setapouch

Každopádně díky všem za názory.

annas

Omlouvám se, nevšimala jsem si odkazu, takže jsem se vyjádřila obecně 🙂 U ankety nejde doplnit.

Jak jsem napsala, každý má jiný pohled a názor na umění.

anonym

Neviděl jsem to – takže ankety se neúčastním…
Ale – osobně se domnívám, že nějaký pruderní ´obdivovatel Evy a Vaška´*) v lokálně mocné funkci zadělal Zlínu (o galerii samotné a jejím kurátorovi a řediteli ani raději nemluvě) na pěknou ostudu mezinárodního dosahu.
___
*) rozuměj – omezený barbar

anonym

pro mowla
Jsem také obdivovatel Eva a Vaška a že jsem jako prudérní si nemyslím.
Ale jak jsme psal ve svém příspěvku, on intelektuání člověk (příznivec Havla) má jiné kritéria než člověk pracující (tudíž pro intelektuály méněcenný).Ale jak je to možné, že na oceňované filmy (Oskarové a jinými cenami ověnčené) chodí méně lidí než na ty intelektuálně zatracované? Viz třeba Troškovy Žabovřesky (i když jsem je ještě neviděl), ale kritikou zatracované a lidmi milované.

anonym

Nevadí mi obdivovatelé Evy a Vaška – zmínil jsem tuto dvojici jako pravděpodobný protiklad cílení oné výstavy.
Vadí mi ale pruderní lidé, lidé omezení a tupí – kteří to, čemu nerozumí, zakazují (tedy tupci s mocí).
Představ si, že by někdo zakázal promítání Babovřesk, protože ten film nedosahuje nějaké kulturní úrovně…
😉
Je mi úplně jedno kolik a jakých lidí jde na Babobřesky nebo Havlovu hru – ale tvrdím, že oba tyto kulturní počiny mají své diváky a tito mají právo si svou kulturu vybrat a užít.

setapouch

Když to řekneš takto, tak máš samozřejmě pravdu. Ale ta výstava je pořádána z veřejných peněz, zatímco Troška používá peníze soukromé (alespoň myslím). Kdyby ta výstava byla placená ze soukromých peněz, bylo by to jiné.

Navíc je tu rovina trestněprávní – může na takovouto výstavu dítě? Jestliže je to umění, tak ano (Michelangelův David je braný jako umění), jestliže je to pornografie, pak tam nesmí.

setapouch

thumb up. Mimochodem, i proto je v anketě Jiná odpověď :)

anonym

Aha – sorry – už jdu odpovědět, aby anketa neutrpěla neúčastí jednoho respondenta…
😉
Sorry – fakt jsem si nevšiml.

setapouch

:D pusť to z hlavy.

setapouch

Pořadí odpovědí v anketě se prohodilo samo, původně bylo logičtější.