KARI05

Je vysoky cholesterol smrtelny?

Nejlepší odpověď
Drap

Sám o sobě ne. zvýšená hladina však může způsobit usazování, a křehnutí cév, což může způsobovat srdečně cévní onemocnění, která mohou vést až k smrti.

Další odpovědi
Emefej

Může způsobit Anginu pectoris.

dejavu

Smrtelný může být jeho důsledek – jeho ukládání do stěn cév, které ztrácejí pružnost, zužují se, tkáň tam pak není dobře prokrvena, ucpávají se tromby, jsou křehké a v důsledku jejich popráskání hrozí pak infarkt nebo mrtvice.

Klaproth

Samotný cholesterol smrtelný není.

da ny

Ne,
je nebezpečný jen pokud je hladina cholesterolu dlouhodobě vysoká, dlouhodobě je přítomen stres a cévy jsou počkozené záněty a tedy zúžené.
V takových cévách se pak může cholesterol usazovat a to už je nebezpečné (angina pectoris, infarkt myokardu, ischemická choroba HK a DK, cévní mozkové příhody).

„Pokud je člověk dlouhodobě ve stresu, bude mít hladinu cholesterolu vysokou, i když jeho příjem tuků je dlouhodobě minimální. Pokud má však cévy zdravé, nemusí se v nich cholesterol vůbec ukládat. Naproti tomu pohodový člověk, který se dlouhodobě stravuje třeba i tučně, může mít hladinu cholesterolu v krvi nízkou. Přesto se mu může cholesterol v cévách ukládat…“
http://www.pra­lek.cz/choles­terol

hanulas

http://www.ce­lostnimedicina­.cz/cholesterol-ziskuchtivy-podvod-kolem-zivotne-nezbytne-latky.htm

Šidlo

priamo asi nie

ale že sa podieľa na vzniku cukrovky 2. typu a niektorých rakovín, tak to hej.....nehovoriac o prostom zlyhaní obličiek/pečene (1/3 cholesterolu v tele produkuje pečeň sama aj bez tuku v jedle)

vidím, že všetci sú tu aktuálni: infarkt je skôr z bielych krviniek a ten stres ako výhovorka pre všetky choroby č.1: je Woody Allen ešte nažive?