autacek

Je vynálezcem hromosvodu Prokop Diviš, nebo Benjamin Franklin?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
marci1

Prokop Diviš

Uvádí se:
„V Evropě byl bleskosvod vynalezen současně, ale nezávisle na Benjaminovi Franklinovi, českým teologem a přírodovědcem Václavem Prokopem Divisem (1698–1765).
V Americe vynalezl bleskosvod Benjamin Franklin jako součást svého průkopnického průzkumu elektřiny .“ 🙂

http://encyclo­pedia.kids.net­.au/page/li/Lig­htning_rod

Další odpovědi
axaxax

Prokop Diviš

Prokop Diviš ho vynalezl dříve. Benjamin Franklin ho vynalezl také, ale o později, jen si dřív zažádal o patent. Já uznávám spíš Diviše.

Nandi

Prokop Diviš

Edison

Opět ti tu chybí „jiná odpověď“!!! A ta jiná je správná!!

Kepler

Jasně, nejstarším bleskosvodem je samotná matička Země a vše co je na jejím povrchu. Moc si z toho nedělá a Zeus je nasraný jak latrína.