Hudler

Je výhodnější koupit úspornou žárovku? Jaká část spotřebované energie klasickou žárovkou se přemění v teplo?

Tedy kolik energie se nespotřebuje na svícení. Zajímalo by mně, jestli to je třeba různé pro 40, 60 a 100 W žárovku.
Doplňuji:
A co třeba nějaké ověření? Měl jsem dojem, že klasická žárovka topí, ale to snad nevadí, ne? Snad jedině v létě, ale jinak je aspoň teplo.
Přijde mi zbytečné zakazovat prodej 100 W žárovek, ale EU řekne a Češi se poserou ☹

Odpovědi
pondělí

co vím,tak se psalo,že klasická žárovka vyprodukuje světlnou energii z 15 % a tepelnou z 85 %
u usporných žárovek je to opačně,ale pozor na čínské napodobeniny