hh010

Je výhodné zaplatit u procesoru za prodloužení záruky o další 3 roky?

Zítra mi končí 3 letá záruka na procesor. Od prodejce mi přišel email, že mám nyní možnost zaplatit si prodloužení záruky o další 3 roky. Celou sestavu MB, CPU a RAM jsem kupoval v jeden den, bohužel záruku lze prodloužit jen u CPU. Je tedy výhodné platit za prodloužení záruky jen u procesoru? Nový stál 6175, prodloužení záruky by stálo 1800.
Doplňuji:
1800 je za 3 roky (prodloužení o 1 rok by stálo 900). Jde mi o to, že MB už v záruce stejně není (RAM mají vlastně doživotní záruku). Takže, zda je vůbec vhodné prodlužovat záruku u CPU. Pokud se něco v PC pokazí, stejně budu muset koupit MB+CPU+RAM vše nové.

Nejlepší odpověď
Hlada

Podle křivek poruchovosti výrobků je obecně nejvyšší pravděpodobnost poruchy na počátku a ke konci životnosti. Procesor je teď někde uprostřed, pravděpodobnost poruchy je malá. Myslím, že prodloužení záruky je drahé.

Další odpovědi
Michal Kole

Otázka spíš je, zda jej budete za 3 roky ještě mít (zda si nekoupíte nový PC)

Těch 1800 je na rok nebo na 3 roky
Je v ceně servisní zásah u vás doma do 24 hodin ?

BandiOl

Pokud Vám neposkytnou jiné služby, pak je to pouze vytahování peněz. Záruka se vždy vztahuje na výrobní vady. Nevztahuje se na mechanické poškození, přehřátí, atd.
Normální životnost počítače by měla být 3–5 let. Pokud si to můžete dovolit, doporučujeme (i z bezpečnostního hlediska) zakoupit nový počítač.

Zdroj: pknewshop.cz/zdravi

Fidel

Ne. Za tři roky bude tvůj procesor pěkně starej (už je zralej na výměnu teď).