Anna Maková

Je vlhký sklep v novostavbě v pořádku?

Prosím o info či radu. Loni postavený sklep. Dvě průchozí místnosti 3,5×4 každá. Plesniví mi sklenice zvenčí a vlhkoměr ukazuje cca 87. Vlhké i zdivo od země cca do půl metru. Zhotovitel to „vyřešil“ vnitřním potěrem, který stejně i teď kondenzuje. Je to normální? Nemyslím si. Co si o tom myslíte. Díky

Odpovědi
Drap

V pořádku to jistě neni. Je to na reklamaci, pokud neni žádná zmínka ve smlouvě. Otázkou zůstává, zda se to vyplatí,

Funna

záleží, co je to měl být za sklep…na zimní uskladnění zeleniny je to ideál, pro uschovu jiných věcí už tak ne…
pokud to měl být suchý sklep, tak je zjevně špatně zaizolovaný a žádný potěr tomu nepomůže…jen pořádná izolace od terénu (a vzlínání vlhkosti), vč základů…ale tohle jste si měli pohlídat při stavbě, teď už se to bude špatně napravovat…