Josef Z.

Je vlastnění nacistických vlajek a memorabilií trestným činem?

Dobrý den, soused se ptá, jestli když má na stěně vlajku s hákovým křížem a na poličce Mein Kampf, zda-li se jedná o trestný čin?

Odpovědi
JK2021

Samotné vlastnění takových předmětů trestné zcela jistě není – kdyby ano, všichni military sběratelé by museli hnít za katrem :D. Z vašeho popisu, už ale čichám mírný závan pozitivního vztahu k ideologii. Mohu se o všem mýlit…

paul1

Trestné to není, jen jejich propagace. To samé platí i pro komunistické symboly.