Lgee

Je vlastně cokoliv jen dohoda?

Je veškeré mezinárodní právo „jen“ dohodou mezi státy, jelikož vše je vlastně jen formou smlouvy?

Odpovědi
Pepa25

Ne. součástí mezinárodního práv jsou i právní obyčeje, byť jsou stále více kodifikované.
Jinak materiál ke studiu v odkaze – Vídeňská úmluva o smluvním právu, která popisuje, jak se sjednávají mezinárodní smlouvy. Do znažné míry jen kodifikovala předchozí zvyklosti (obyčeje) …

Zdroj: https://cs.wi­kisource.org/wi­ki/V%C3%ADde%C5%88sk%C­3%A1_%C3%BAmlu­va_o_smluvn%C3%AD­m_pr%C3%A1vu

JežíšKristus

celý svět je dohoda

NoFear

Celé lidské společenství stojí na smlouvách. A smlouva je dohoda.
Nejen mezinárodní právo. Říkáš „jen,“ ale ono je to to nejdůležitější. Celý stát a právo/zákony v něm jako i státy mezi sebou se zakládají na smlouvách. Neplatí tak úplně pro diktatury/totality (i když taky, jen řekněme po „diktátorsku“).

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Lgee

Ptam se jen na otazky

Lgee

Pepa25 – ale i ona videnska smlouva je jen dohodou mezi státy (neni to žádná světová vláda, jen se prostě státy dohodly že pravidla v ní obsažené budou plnit.

JežíšKristus

JE TO DOHODA !!!!!!

Lgee

Ale.jinak by státy měly mit stále svoji suverenitu at se ve smlouve píše cokoliv. Protože je to vše jen zalženo na dohodě a na uzemi statu nic ciziho pokud to sám stat nechce neplati.

NoFear

Dej už pokoj. :P