paul1

Je vhodnější plochý, nebo vlnovitý plastový obrubník?

Chceme si dát okolo poměrně velké skalky skrytý zahradní obrubník , který slouží k oddělení trávníku od skalky. Těchto
plastových obrubníků je veliký výběr a nemůžeme se rozhodnout, který koupit. Mají též různé výšky (10, 15 a 20 cm).
Skalku máme na dvoře, který kosíme sekačkou, obrubník by prý měl být nad zemí cca 1 cm. Má někdo prosím praktické zkušenosti s instalací a používáním plochých nebo vlnovitých plastových obrubníků zkušenosti a poradí nám? Díky, Pavel

Nejlepší odpověď
Drap

Ve finále to vyjde na stejno, zda je rovný či vlnitý. Obrubník jen zabraňuje prorůstání trávy a plevele do ohraničeného prostoru. Výška 1 cm je podle mne málo. Záleží jak trávník vysoko sekáš.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… souhlasím s Drapem, až na tu výšku, jestliže sečeš nízko, je 1cm až kam ohledně sekačky, vzhledem k tomu, k čemu je ten obrubník určen …